[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bilans nocy w regionie. Strażacy interweniowali prawie tysiąc razy

Dodano: 15.07.2021 | 12:09

Na zdjęciu: Straż pożarna była w nocy wzywana 869 razy.

Fot. Andrzej Rembowski/Pixabay

W nocy ze środy na czwartek przez województwo kujawsko-pomorskie przeszła burza. Strażacy podsumowali już działania, które prowadzili w ostatnich godzinach.

Jak przyznają strażacy z regionu, była to dla nich intensywna noc. Między godz. 20:00 a 5:00 interweniowali 869 razy. Najwięcej zgłoszeń zanotowano w powiatach włocławskim (291), lipnowskim (144) i golubsko-dobrzyńskim (112). – Nie odnotowano obrażeń u ludzi. Większość zgłoszeń dotyczyła powalonych drzew i konarów w ciągach komunikacyjnych. Takich zdarzeń mieliśmy prawie 500 – informuje dyżurny KW PSP.

Służby odnotowały też 94 uszkodzone dachy – 58 na obiektach mieszkalnych i 36 na obiektach gospodarczych. Bilans strat będzie rósł, gdyż zgłoszenia nadal napływają.

W najbliższych dniach w Bydgoszczy nadal prognozowane są opady deszczu, lecz meteorolodzy nie przewidują burz. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega za to przed gwałtownym wzrostem stanów wód. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Bilans nocy w regionie. Strażacy interweniowali prawie tysiąc razy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments