Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bilans sylwestrowej nocy

Dodano: 01.01.2016 | 11:52

Na szczęście ten Sylwester można zaliczyć do wyjątkowo spokojnych.

Na zdjęciu: Sylwestrowa noc nie należała do szczególnie pracowitych dla służb czuwających nad zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców.

Fot. Stanisław Gazda

Wyjątkowo spokojny Sylwester – tak można by sprowadzić do wspólnego mianownika informacje zebrane od policjantów, strażaków, strażników miejskich oraz służb medycznych.

Imprezy sylwestrowe w mieście przebiegały na ogół spokojnie i nie wymagały interwencji policji. Niestety gorsze wiadomości wiążą się z ruchem drogowym. Minionej nocy doszło do trzech wypadków w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym. W powiecie włocławskim kierowca volkswagena passata potrącił rowerzystkę, która zginęła na miejscu. Zatrzymano ośmiu pijanych kierowców, w tym dziś nad ranem trzech.

Bydgoscy strażacy również na szczęście nie mieli wiele pracy. Uczestniczyli w zaledwie dziewięciu interwencjach. Ich wyjazdy wiązały się z pożarem zamieszkiwanej altanki na działkach przy ulicy Siedleckiej. Dwie osoby zostały poszkodowane, zapaliła się na nich odzież. Po oględzinach w szpitalu okazało się, że ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Doszło do kilku zapaleń się śmietników i suchych krzaków od wystrzeliwanych rac, petard oraz fajerwerków.

Na oddział ratunkowy 10 WSzKzP przywieziony został dziewięcioletni chłopiec, któremu petarda wybuchła w rękach. W wyniku zdarzenia doznał on także nieznacznego poparzenia twarzy. Pozostałe interwencje dotyczyły skutków nadużycia alkoholu. W szpitalach coraz częściej w takich okresach jak święta i nowy rok, z tzw. przyczyn socjalnych, gdyż nie było ku temu wskazań medycznych, zatrzymywane są osoby, po które członkowie rodziny, dla swojej wygody nie chcą się zgłaszać.

Strażnicy Miejscy podejmowali standardowe interwencje wobec osób bezdomnych i nietrzeźwych. Jedynym smutnym wydarzeniem był odnotowany przy ul. Łomżyńskiej zgon osoby bezdomnej.