Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBili leżącego na chodniku przechodnia. Aż padł strzał
10.07.2017 | 22:09

Bili leżącego na chodniku przechodnia. Aż padł strzał

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie Fordonu.

Na zdjęciu: Jeden ze sprawców trafił do komisariatu w Fordonie.

Fot. archiwum

W sobotni poranek na chodniku przy ul. Pelplińskiej dwóch mężczyzn biło leżącego na chodniku przechodnia. Zauważył to policjant Wydziału Konwojowego KWP w Bydgoszczy, będący w czasie wolnym od służby, i postanowił powstrzymać agresorów. 

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 8:00. Funkcjonariusz, po ujrzeniu mężczyzn bijących innego człowieka, natychmiast zatrzymał prowadzone przez siebie auto i podbiegł do oprawców. Agresywne osoby nie zareagowały na okrzyk „policja” i dalej biły swoją ofiarę. Jednak funkcjonariusz nie zaprzestał próby powstrzymania mężczyzn. Uznał, że istnieje realne zagrożenie dla zdrowia i życia pokrzywdzonego, wiec wyciągnął broń służbową i oddał strzał ostrzegawczy.

Dopiero to podziałało na sprawców i przestali bić leżącego cały czas na chodniku pokrzywdzonego. Jednak wtedy jeden z nich postanowił przenieść swoją agresję na policjanta. Mężczyzna szybko został obezwładniony przez funkcjonariusza, a drugiemu oprawcy udało się uciec. W tym momencie pomocy funkcjonariuszowi udzielili świadkowie, którzy pomogli mu trzymać agresywnego mężczyznę. Na miejscu pojawił się wezwany wcześniej patrol, który zatrzymał napastnika i przewiózł go do komisariatu. – Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 21-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Co wywołało agresywne zachowanie mężczyzn? – Jak się okazało, pokrzywdzony był świadkiem sytuacji, w której zatrzymany 21-latek próbował zaatakować starszego przechodnia. Pretekstem do tego było zwrócenie mu uwagi odnośnie rzuconej na ulicę butelki z piwem, która się rozbiła – wyjaśnia st. asp. Kowalska.

Prowadzone przez fordońskich policjantów postępowanie dotyczy nie tylko pobicia ale również kierowania pod adresem drugiego przechodnia gróźb karalnych. Tego rodzaju zarzuty usłyszał 21-latek po wytrzeźwieniu. Teraz policjanci dążą do zatrzymania drugiego ze sprawców.


Powiązane treści