Bydgoszcz
1C
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -0
2C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiBiurowy social distancing. Jak uczynić go maksymalnie komfortowym dla zespołu?
21.08.2021 | 08:00

Biurowy social distancing. Jak uczynić go maksymalnie komfortowym dla zespołu?

Na zdjęciu: Potrzeba naprawdę dużo silnej woli oraz samozaparcia, aby zasłaniać nos i usta przez cały czas spędzany w biurze.

Fot. nadesłane

Home office nie zawsze pozwala na zachowanie pełnej efektywności. Są takie branże – jak również osobowości – w których oczekiwane rezultaty można osiągnąć tylko wtedy, kiedy wszyscy współpracownicy zgromadzą się w jednym miejscu. A nigdy nie wiadomo, czy za jakiś czas znowu nie pojawi się konieczność zwiększenia dystansu społecznego i ograniczania bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Wbrew temu, co się może wydawać, pogodzenie jednego z drugim jak najbardziej jest możliwe. I wcale nie takie trudne.

Siedzenie w biurze po 8-12 godzin w maseczce na twarzy jest praktycznie niewykonalne

Potrzeba naprawdę dużo silnej woli oraz samozaparcia, aby zasłaniać nos i usta przez cały czas spędzany w biurze. Smutna rzeczywistość wygląda w taki sposób, że nawet kiedy pojawiają się stosowne zalecenia lub polecenia, to z takiego obowiązku mało kto się wywiązuje. Nie tylko w miejscu pracy, ale też środkach transportu publicznego. Poza tym pewne przypadłości zdrowotne wykluczają noszenie maseczki. Są jednak środki, które pozwolą zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a są znacznie mniej inwazyjne. Mowa o profesjonalnej zabudowie biurowej. Jak przekonują przedstawiciele firmy Omega System, nie ma przy tym konieczności rozstawiania stanowisk biurowych co 2 metry lub dalej. Prawidłowo skonstruowane ścianki i przegrody skutecznie zatrzymują ewentualny transfer poziomy drobnoustrojów pomiędzy ludźmi. Obecność klimatyzacji czy nawiewów nieco skomplikuje optymalną organizację, ale nie są to trudności, z którymi zespół specjalistów nie byłby w stanie sobie poradzić.

Odpowiednio wysokie ścianki biurowe pozwolą odetchnąć. I to bez utraty kontaktu wzrokowego

Do budowy tego rodzaju zabudowy wykorzystuje się najróżniejsze materiały, często wyróżniające się specjalnymi właściwościami. Dzięki nim mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Przykładowo przezroczysta pleksi zapewni doskonałą widoczność, która pomoże utrzymać wewnętrzną, werbalną i niewerbalną komunikację pomiędzy poszczególnymi osobami w dziale. Czasami pokazanie jednego gestu niesie ze sobą więcej treści, niż 100 słów. Z kolei wyłożenie ścianek gąbkami dźwiękoszczelnymi zapewni wygłuszenie niezbędne do swobodnego prowadzenia rozmów telefonicznych w call center. Na stronie https://www.zabudowa.info.pl/ można znaleźć więcej przykładów na to, jak dostosować ściankę biurową do potrzeb konkretnego działu albo firmy. Wniosek jest jeden: pracę w biurze i zdrowy social distancing da się całkiem dobrze, mądrze i efektywnie połączyć.


Podobne wpisy

Powiązane treści