Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

BKS Bydgoszcz nadal w grze o trzecie miejsce w II lidze. W niedzielę ostatni pojedynek

Dodano: 12.03.2016 | 16:14
BKS Bydgoszcz hokej

13 marca hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego stoczą ostatnią potyczkę w fazie zasadniczej drugiej ligi północnej. Z którego miejsca przystąpią ostatecznie do fazy play-off?

Na zdjęciu: Hokeiści BKS-u Bydgoszcz mają już zapewniony udział w półfinale rozgrywek.

Fot. bkshokej.pl

Niedzielnym, wyjazdowym meczem z Oliwa Hockey Team Gdańsk zawodnicy Budowlanego Klubu Sportowego zakończą fazę zasadniczą w grupie północnej II ligi hokeja na lodzie. Wbrew pozorom, to spotkanie może mieć spore znaczenie dla bydgoskich zawodników.

Dlaczego? Mimo że bydgoszczanie już wcześniej zapewnili sobie awans do fazy play-off, to zapowiadają, że nie złożyli broni w walce o uplasowanie się na trzeciej pozycji w tabeli na finiszu pierwszej części sezonu (aktualnie znajdują się lokatę niżej). BKS ma jeszcze szanse na zepchnięcie w ligowej klasyfikacji ŁKH Łódź. Będzie to jednak zadanie złożone – zespół z miasta nad Brdą musi pokonać w niedzielę rywali z Gdańska, podczas gdy ŁKH nie może w aż trzech pozostających mu do końca rundy zasadniczej pojedynkach zgromadzić więcej niż dwa punkty (dwa z tych pojedynków zaplanowano także na trwający właśnie weekend – w sobotę łodzianie zagrają z… Oliwa Hockey Team, w niedzielę – z Mad Dogs Sopot).

Także w niedzielę swój mecz z OHT Gdańsk rozegrają gracze BKS-u. Zawodnicy z Wybrzeża wygrali dwa swoje ostatnie mecze, w tym – dość niespodziewanie – z zespołem Hokej Poznań. Tyle że miało to miejsce ponad miesiąc temu, a od tamtej pory również bydgoscy hokeiści zanotowali doskonałą passę wygranych, pozostawiając w pokonanym polu między innymi wspomniane już drużyny ŁKH czy Mad Dogs.

Pojedynek BKS-u z Oliwa Hockey Team zaplanowano na godzinę 15:30 w hali Olivia.