Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

BKS Visła i Pałac budują składy. Bydgoskie kluby z kolejnymi transferami

Dodano: 19.06.2023 | 10:01

Na zdjęciu: Martyna Gorzkiewicz będzie rozgrywającą w Pałacu Bydgoszcz. Na tej pozycji zastąpi doświadczoną Magdalenę Mazurek, która zakończyła karierę.

Fot. KS Pałac Bydgoszcz / materiały prasowe

Pałac Bydgoszcz poinformował o pozyskaniu nowej zawodniczki na pozycję rozgrywającej, z kolei do BKS-u Visły ProLine dołączył atakujący.

Na początek drużyna występująca w Tauron Lidze. Pałac kompletuje skład na sezon 2023/2024, a w poniedziałek (19 czerwca) rano poinformował w komunikacie prasowym o pozyskaniu nowej zawodniczki na pozycję rozgrywającej. Do Pauliny Bałdygi na tę pozycję dołączyła 22-letnia Martyna Gorzkiewicz, która wraca do gry po przerwie, którą miała ze względu na uraz. Wcześniej grała w I-ligowych klubach: Stali Mielec i poprzednio Energetyku Poznań, a wcześniej jeszcze miała już styczność gry w Tauron Lidze, bo reprezentowała Jokera Świecie.

Gorzkiewicz ma zastąpić w Pałacu Magdalenę Mazurek, która zakończyła karierę, ale zostaje w klubie i będzie teraz pełniła rolę menedżera, zastępując na tym stanowisku Ewę Kowalkowską. Przypomnijmy, że w bydgoskim zespole są dwie nowe atakujące: Joanna Sikorska została pozyskana z Grupy Azoty Chemika Police, zaś z I-ligowych Karpat Krosno przyszła Wiktoria Makarewicz. Kontrakty przedłużyły grające na pozycji libero Agata Witkowska i Aleksandra Justka oraz przyjmujące Pola Nowakowska, Julia Gliwa i Koleta Łyszkiewicz. Na pewno do drużyny dołączą nowe środkowe, zaś wciąż nie jest znane nazwisko nowego szkoleniowca (wśród nazwisk wymieniany jest m.in. Jakub Tęcza, który w trakcie poprzedniego sezonu zastąpił Mirosława Zawieracza). Z Pałacem pożegnały się za to środkowe Kinga Różyńska, Kamila Kobus i Anna Lewandowska oraz przyjmujące Dominika Milun i Ewelina Żurowska, przy czym ta ostatnia podjęła decyzję o zawieszeniu kariery.

BKS Visła ProLine Bydgoszcz: nowy atakujący

Trzeci zespół poprzedniego sezonu Tauron I Ligi poinformował o pozyskaniu nowego gracza na pozycji atakującego. Jest nim Krzysztof Rykała, który dotąd występował w Chrobrym Głogów. W Bydgoszczy, Rykała ma w ataku zastąpić Damiana Wierzbickiego, który przeniósł się do Avii Świdnik. To drugi w krótkim odstępie czasu transfer do drużyny prowadzonej przez Michala Masnego. Raptem kilka dni temu klub ogłosił pozyskanie rozgrywającego Damiana Czetowicza (ostatnio Cuprum Lubin). Ważne kontrakty mają środkowi Wojciech Kaźmierczak, Emil Narkowicz, Damian Radziwon i Paweł Cieślik oraz przyjmujący Kamil Gutkowski, Antoni Kwasigroch i Wojciech Malinowski.

Obok Wierzbickiego, z BKS-em Visłą ProLine pożegnali się także obaj rozgrywający: Michał Szczechowicz i Kanadyjczyk Maxwell Elgert, libero Tomasz Bonisławski i Filip Jędruszczak (obaj koniec kariery), a także przyjmujący Maciej Krysiak (łączy się go z transferem do klubu PlusLigi) i Piotr Śliwka.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments