H 0 • L -1
-2C
-2C
-1C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy siatkarze z pewną wygraną. BKS Visła w trzech setach pokonał Legię Warszawa
BKS Visła Bydgoszcz
25.11.2021 | 22:06

Na zdjęciu: Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz wygrali we własnej hali w zaległym meczu z pierwszej kolejki z Legią Warszawa.

Niewiele ponad godzinę trwało zaległe spotkanie pierwszej kolejki Tauron I Ligi, w którym siatkarze BKS Visły ProLine Bydgoszcz pokonali w trzech setach beniaminka rozgrywek, Legię Warszawa.

Wygrana z beniaminkiem cieszy, podobnie jak styl zwycięstwa w starciu z Legią. – Zagraliśmy bardzo dobry, równy mecz. Cieszy zwycięstwo 3:0, graliśmy dobrą siatkówkę do końca meczu – oceniał po meczu środkowy Damian Radziwon, który po meczu odebrał z rąk komisarza Grzegorza Szewczyka statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu.

Dość powiedzieć, że przyjezdni (w ich składzie było dwóch byłych zawodników bydgoskiego klubu: przyjmujący Kacper Bobrowski i środkowy Patryk Akala) byli w stanie nawiązać walkę jedynie na początku pierwszego seta, kiedy to nawet prowadzili różnicą trzech punktów (7:4). Bydgoszczanom szybko udało się dogonić rywali, a potem wyjść na wysokie prowadzenie. Efektem wygrana 25:18 w tej partii, a w dwóch kolejnych Legia była w stanie ugrać tylko czternaście punktów.

Bydgoszczanie sprawili rywalom dużo problemów w zagrywce (w drugiej partii serią zagrywek popisali się Gutkowski, Wierzbicki czy Masny), a do tego aż trzynaście razy skutecznie blokowali ataki przeciwników. Zwycięstwo z Legią było ósmym w tym sezonie, jakie odnieśli gracze Marcina Ogonowskiego.

Czasu na odpoczynek nie będzie zbyt wiele, bo już w najbliższą niedzielę (28 listopada), BKS Visła ProLine zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek spotkania o 16:00.

SIATKÓWKA – TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 1 KOLEJKA – 25.11.2021 R.

BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ – LEGIA WARSZAWA 3:0 (25:18, 25:14, 25:14)

BKS VISŁA PROLINE: Masny 3, Gutkowski 10, Kaźmierczak 5, Wierzbicki 16, Galabov 16, Radziwon 10 oraz Bonisławski (libero).

LEGIA: M. Stępień, Bobrowski 5, Akala 2, Żakieta 4, Rawiak 11, Abramowicz 6 oraz Tomczak (libero), Sumara (libero), Obuchowicz 1, Leliwa, Gomułka 3, Szewczyk, B. Stępień 1, Szlęzak.

Sędziowali: Adam Piekarec, Justyna Zielińska.
Komisarz Tauron Ligi: Grzegorz Szewczyk.