51% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 17 • L 17
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS Visła przegrała drugi mecz o brąz we Wrocławiu. Rywalizacja wraca teraz do Bydgoszczy
03.05.2021 | 11:36

Na zdjęciu: Łukasz Lubaczewski skończył w meczu z bydgoszczanami 16 z 29 ataków, a zespół z Wrocławia pokonał BKS Visłę w drugim meczu o trzecie miejsce w Tauron I Lidze.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz nadal nie są pewni brązowego medalu w Tauron I Lidze. Zespół Marcina Ogonowskiego przegrał we Wrocławiu z eWinner Gwardią 1:3 w drugim meczu o trzecie miejsce.

Po pewnym i przekonującym zwycięstwie we własnej hali 3:0, bydgoscy siatkarze we Wrocławiu zanotowali porażkę. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, bo pierwszą partię wygrali przekonująco – 25:20, prowadząc praktycznie od samego początku partii różnicą pięciu, sześciu punktów. Przegrana partia sprawiła, że trener Marcin Ogonowski dokonał kilku zmian w wyjściowej szóstce.

Na parkiecie pojawili się m.in. drugi rozgrywający Piotr Lipiński, przyjmujący Kamil Kosiba oraz atakujący Patryk Strzeżek. Zmiany ożywiły grę bydgoszczan, którzy w drugim secie toczyli walkę punkt za punkt z gospodarzami. Ci okazali się jednak skuteczniejsi w decydujących akcjach, w których dwa ataki skończył przyjmujący Łukasz Lubaczewski. Trzeci set to pewna wygrana bydgoskiego zespołu, a w czwartej partii walka znów toczyła się punkt za punkt i podobnie, jak w secie drugim, także i w tym zespół Marka Lebedewa wygrał w zaciętej końcówce.

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1, a trzeci mecz tych drużyn odbędzie się w czwartek (6 maja) w Bydgoszczy. Początek o 17:30.

TAURON I LIGA SIATKARZY – SEZON 2020/2021 – II MECZ O TRZECIE MIEJSCE – 2.05.2021 R.
EWINNER GWARDIA WROCŁAW – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 3:1 (25:20, 25:23, 17:25, 25:23)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1.

GWARDIA: Biernat 3, Menzel 14, Olczyk 6, Wierzbicki 16, Lubaczewski 19, Siwicki 7 oraz Mihułka (libero), Kołtowski (libero), Gibek 1, Matula, Frąc 1.

BKS VISŁA: Masny, Galabov, Gałązka 8, Karpinskii 5, Łaba 10, Kowalski 8 oraz Bonisławski (libero), Dereń (libero), Kosiba 11, Lipiński 1, Strzeżek 17, Kaźmierczak.

Sędziowali: Benedykt Cieślik, Robert Nowicki.
Komisarz Tauron Ligi: Maciej Kwiatkowski.
Kwalifikator Tauron Ligi: Jacek Hojka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Łukasz Lubaczewski (eWinner Gwardia Wrocław).