Wiatr: 1km/h NW
H 4 • L 0
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS Visła przegrała w Pucharze Polski. Jastrzębski Węgiel okazał się za mocny [ZDJĘCIA]
17.02.2021 | 00:02

Na zdjęciu: Tomasz Fornal skończył w Bydgoszczy dziewięć z dwudziestu ataków.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz przegrali w trzech setach z Jastrzębskim Węglem w starciu ćwierćfinałowym Pucharu Polski.

81 minut – tyle czasu potrzebował zespół Andrei Gardiniego do pokonania Visły i awansowania do turnieju finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 13-14 marca w Krakowie. Jastrzębianie w każdym z trzech setów mieli wydarzenia na parkiecie pod pełną kontrolą.

Bydgoszczanie próbowali walczyć tylko w pierwszym secie, ale ci mieli problemy z pierwszym atakiem po przyjęciu zagrywki rywala. Dość powiedzieć, że atakujący BKS Visły Jewgienij Karpinskii miał tylko 21% skuteczności w ataku w całym spotkaniu. Trener bydgoszczan Marcin Ogonowski próbował zmian w składzie (na parkiecie pojawili się Kamil Kosiba i Kamil Gutkowski), ale na niewiele się to zdało.

Dla bydgoskiego zespołu teraz kluczowe będą rozgrywki ligowe – już w sobotę (20 lutego), BKS Visła zagra na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie (16:00).

TAURON PUCHAR POLSKI SIATKARZY – 1/4 FINAŁU – 16.02.2021 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:3
(21:25, 13:25, 19:25)

BKS VISŁA: Masny 1, Łaba 10, Marcyniak 6, Karpinskii 7, Galabov 6, Gałązka 3 oraz Bonisławski (libero), Dereń (libero), Kosiba 5, Kowalski, Gutkowski 1.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Kampa 4, Fornal 11, Gladyr 3, Al Hachdadi 21, R. Szymura 12, Wiśniewski 4 oraz Popiwczak (libero), Kosok.

Sędziowali: Marek Heyducki, Piotr Skowroński.
Komisarz Polskiej Ligi Siatkówki: Robert Grzanka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.