71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS Visła wygrał turniej we Wrześni. Siatkarki Pałacu grały w Pile
Pałac Bydgoszcz
30.08.2021 | 10:22

BKS Visła wygrał turniej we Wrześni. Siatkarki Pałacu grały w Pile

Na zdjęciu: Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz wygrały jeden mecz podczas turnieju w Pile.

Jedno zwycięstwo i dwie porażki – to bilans siatkarek Pałacu w Memoriale im. Radosława Ciemięgi w Pile. Z kolei zespół BKS Visła ProLine okazał się najlepszy w turnieju we Wrześni.

Zespół Piotra Mateli mierzył się w turnieju w Pile z przeciwniczkami z Tauron Ligi: IŁ Capital Legionovią Legionowo oraz Jokerem Świecie, a także miejscowym zespołem KS Piła, który w nadchodzącym sezonie będzie występował w rozgrywkach III ligi. Bydgoszczanki przegrały z drużynami z Legionowa 0:3 (19:25, 21:25, 20:25) oraz Świecia 1:3 (18:25, 25:20, 15:25, 23:25), a z młodą drużyną z Piły wygrały 3:0 (25:6, 25:8, 25:13) i ostatecznie w turnieju zajęły trzecią pozycję. Wygrała Legionovia, która w decydującym spotkaniu również w trzech setach wygrała z Jokerem. Nagrodę dla najlepszej atakującej turnieju otrzymała Czarnogórka Tatjana Bokan.

Pierwszy sprawdzian za sobą mają także siatkarze BKS Visły ProLine. Zespół Marcina Ogonowskiego wygrał rozegrany we Wrześni memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego. Bydgoszczanie w półfinale pokonali w trzech setach Olimpię Sulęcin, a w finale Krispol Września. W najbliższy weekend (4-5 września), BKS Visła ProLine uda się na kolejny przedsezonowy turniej, który zostanie rozegrany w Tomaszowie Mazowieckim.