Bydgoszcz
4C
Opady
69% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 4 • L 2
5C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBlack Boxy na Potyczkach
Potyczki Kulinarne
28.10.2015 | 11:14

Black Boxy na Potyczkach

W szrankach XIII Kujawsko-Pomorskich Potyczek Kulinarnych stanie dwunastu kucharzy z całej Polski.

Na zdjęciu: Zwycięzca Potyczek wyjedzie z czekiem, pucharem i gwarancją udziału w półfinale Kulinarnego Pucharu Polski.

Fot. Stanisław Gazda

Po raz trzynasty, 27. Listopada 2015 r., bydgoski Hotel City **** gościł będzie najlepszych kucharzy z całej Polski. Odbędzie się tam kolejna edycja konkursu kulinarnego Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne.

Których dwunastu kucharzy zostanie zaproszonych do udziału w imprezie, jeszcze nie wiadomo. Jej koordynator – szef kuchni Dariusz Gwiazda, od lat promujący doskonałą kuchnię na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, a tym samym integrujący branżę gastronomiczną, do 15 listopada prosi kucharzy z całej Polski, pracujących na co dzień w lokalach gastronomicznych, o nadsyłanie zgłoszeń na adres: dariusz.gwiazda@city-hotel.pl.

XIII edycja poświęcona będzie pamięci zmarłego w sierpniu tego roku, Tomasza Górskiego, szefa kuchni Warzelni Piwa w Bydgoszczy oraz twórcy Studia Zupy, który startował w wielu konkursach kulinarnych, w tym Kujawsko-Pomorskich Potyczkach Kulinarnych (wygrał w 2009 r.) Kulinarnym tematem Potyczek będą Black Boxy. Zadanie kucharzy będzie polegało na wykorzystaniu składnika głównego z Black Boxa oraz jednego produktu firm wspierających konkurs. Od dwóch lat jest on nominowany  do Kulinarnego Pucharu Polskizwycięzca otrzymuje nominacje do półfinału. Laureatów konkursu wyłoni Jury Profesjonalne, a oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi po konkursie w dniu 27.11.2015 r. o godz. 19:00 w Hotelu City.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, który ufundował statuetkę dla zwycięzcy. Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przyznane zostaną także statuetki od Przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszcz dr Zbigniewa Sobocińskiego.

 


Powiązane treści