Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBliskie spotkania z Biologią na UKW
02.02.2016 | 13:46

Bliskie spotkania z Biologią na UKW

Uczestnicy najbliższego wykładu dowiedzą się więcej o mechanizmach obronnych organizmu.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego najbliższe spotkanie.

Fot. materiały prasowe

Zdajesz maturę z biologii i nie chcesz uczyć się jedynie poprzez czytanie książek? Przyjdź na wykład z cyklu „Bliskie spotkania z Biologią”.

Zajęcia odbywają się w każdą środę ok. godz. 15:30 w Bibliotece Głównej w sali konferencyjnej (p. 240). Podczas spotkań poruszane są różne tematy dotyczące biologii. Jeszcze w tym roku odbędą się wykłady na temat m.in. inżynierii genetycznej, cyklu rozwojowego grzybów i roślin oraz wyzwań współczesnej biotechnologii.

Cykl zainicjowali pracownicy Instytutu Biologii Eksperymentalnej na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W ten sposób chcą oni pomóc uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z biologii lub udziału w olimpiadzie z tego przedmiotu. Celem wykładów jest nie tylko wyjaśnienie trudnych zagadnień z zakresu biologii, ale również poszerzenie i ugruntowanie zdobytej wiedzy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się jutro (03.02) o godz. 15:45 w sali konferencyjnej w Bibliotece Głównej UKW. Wykład na temat immunologii, a przede wszystkim mechanizmów obrony organizmu, poprowadzi dr Ryszard Gołda.


Powiązane treści