Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 8 • L 8
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBlisko 2 kilogramy narkotyków przechowywali w… lodówce. Kobieta i mężczyzna w rękach policji [ZDJĘCIA, WIDEO]
zabezpieczone narkotyki_KMP Toruń
21.03.2020 | 19:36

Blisko 2 kilogramy narkotyków przechowywali w… lodówce. Kobieta i mężczyzna w rękach policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zatrzymanym grozi nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Podczas akcji, policjanci zabezpieczyli blisko dwa kilogramy narkotyków.

Fot. KMP Toruń

Nawet dwanaście lat pozbawienia wolności – taka kara grozi 49-latce i 52-latkowi, których w związku ze sprawą narkotykową zatrzymali kryminalni z toruńskiej komendy.

Do akcji doszło w minioną środę (18 marca) na terenie osiedla Chełmińskie Przedmieście w Toruniu. – Do tej czynności delegowały policjantów podejrzenia, że mieszkające tam osoby mogą posiadać w mieszkaniu przedmioty zabronione prawem – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Podczas przeszukania mieszkania, kryminalni z komisariatu na Rubinkowie odnaleźli ukryty w… lodówce biały proszek o wadze blisko dwóch kilogramów. – Wstępne testy wykazały w białym proszku obecność amfetaminy – dodaje Dąbrowska. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. To 49-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna. Oboje są doskonale znani toruńskim policjantom, bo już w przeszłości byli notowani za podobne przestępstwa.

Jak słyszymy, wobec obu zatrzymanych ma zostać skierowany wniosek do toruńskiego sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Postawiono im zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, ale – jak dodaje rzecznik prasowa toruńskiej policji – oboje wprowadzali takie środki do obrotu, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że zatrzymani usłyszą niebawem kolejne zarzuty.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści