Bydgoszcz
2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 2 • L 2
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBlisko tona tytoniu zabezpieczona w Bydgoszczy i okolicach podczas policyjnej akcji [ZDJĘCIA, WIDEO]
zabezpieczony tytoń_Bydgoszcz, powiat bydgoski - KWP Bydgoszcz (8)
31.07.2020 | 12:31

Blisko tona tytoniu zabezpieczona w Bydgoszczy i okolicach podczas policyjnej akcji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trzej zatrzymani mężczyźni już usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Na zdjęciu: W dostawczym mercedesie, bydgoscy kryminalni zabezpieczyli blisko osiemnaście worków jutowych z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. W drugim z aut zabezpieczono kolejnych sześć worków.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy kryminalni zabezpieczyli duże ilości krajanki tytoniu oraz suszonych liści tytoniu, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Podczas akcji zatrzymali trzech mężczyzn. – Swoim działaniem uszczuplili dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 700 tysięcy złotych – mówią policjanci.

W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją bydgoskiej policji. – Ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu bydgoskiego mogą znajdować się znaczne ilości krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci po dojechaniu pod wskazany adres najpierw zauważyli dostawczego mercedesa, który wyjeżdżał z posesji. Kierujący pojazdem zaparkował na ul. Nakielskiej, gdzie podjechało volvo. – Kierowcy obu pojazdów wysiedli z aut i zaczęli przepakowywać pełne worki jutowe z mercedesa do volvo, po czym odjechali – dodaje Słomski i podkreśla, że do działań zaangażowano także patrol bydgoskiej drogówki, której funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volvo.

W pojeździe zabezpieczono sześć worków z krajanką tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Z kolei w mercedesie, który także został zatrzymany do kontroli kryminalni zabezpieczyli kolejne osiemnaście worków jutowych z krajanką tytoniu bez polskich znaków akcyzy. To nie koniec. – Policjanci sprawdzili również pomieszczenia na posesji w powiecie bydgoskim – mówi kom. Przemysław Słomski i wylicza: – W jednym z pomieszczeń ujawnili trzynaście balotów suchych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniu a także maszynę służącą do cięcia liści tytoniu, wagę elektroniczną, białe worku jutowe, wentylator służący do osuszania krajanki tytoniowej. Łącznie zabezpieczono 896 kg krajanki tytoniowej i liści tytoniu. Śledczy oszacują, że Skarb Państwa na tym procederze mógł stracić blisko 720 tysięcy złotych.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn (dwóch kierowców i właściciela posesji): to dwaj 38-letni bydgoszczanie i 47-latek z powiatu bydgoskiego. Podczas przesłuchania w prokuraturze, usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego i odpowiedzą za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści