Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBłonie: Chcieli powstrzymać niedoszłego samobójcę. Padły strzały!
29.11.2016 | 21:50

Błonie: Chcieli powstrzymać niedoszłego samobójcę. Padły strzały!

Desperat oraz dwaj interweniujący funkcjonariusze trafili do szpitala.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na ulicy Koszarowej.

Fot. archiwum

Kolejna niebezpieczna akcja z udziałem bydgoskich policjantów – we wtorkowe popołudnie na Błoniu dwaj mundurowi z tamtejszego komisariatu próbowali powstrzymać desperata chcącego odebrać sobie życie. I stali się obiektem jego ataku.

CZYTAJ TAKŻE: Dantejskie sceny przy ulicy Smukalskiej. Policjanci otworzyli ogień do agresywnego mężczyzny

Do zdarzenia doszło około godziny 15:30 w jednym z budynków przy ulicy Koszarowej. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania zajmowanego przez 45-latka, ten strzelił w kierunku jednego z nich z broni gazowej. Drugi z policjantów odpowiedział ogniem, trafiając napastnika w nogę, co umożliwiło jego unieszkodliwienie.

Wszyscy trzej uczestnicy zajścia zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci po badaniach zostali jednak zwolnieni do domu. Pobyt 45-letniego mężczyzny w lecznicy może się przedłużyć, i to nie tylko ze względu na doznane obrażenia. Z nieoficjalnych ustaleń wynika bowiem, że był pod opieką specjalistów i leczył się psychiatrycznie.

Policja tymczasem zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. – Sprawa prowadzona jest w kierunku czynnej napaści na policjanta – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Śledczy badają także, czy na broń gazową, której użył agresor, wymagane jest zezwolenie.


Powiązane treści