Bydgoszcz
17C
Opady
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 18 • L 16
18C
Nd
17C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiBLS – czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód?
nate-johnston-1362310-unsplash
07.10.2019 | 13:45

BLS – czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

Na zdjęciu:

Fot.

Twój samochód został uszkodzony, dlatego będziesz domagać się odszkodowania? Zamiast dopełniać formalności w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym sprawca miał wykupioną polisę, możesz to zrobić bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. Pozwala na to BLS – sprawdź, czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód.

Od kwietnia 2015 roku obowiązuje w Polsce tzw. Bezpośrednia Likwidacja Szkód. Początkowo z takiej możliwości korzystał zaledwie osiem towarzystw ubezpieczeniowych, a obecnie do ich grona dołączyły kolejne.

BLS – na czym polega?

Funkcjonowanie Bezpośredniej Likwidacji Szkód z założenia jest bardzo proste – chodzi o możliwość ubiegania się o odszkodowanie za pośrednictwem towarzystwa ubezpieczeniowego osoby poszkodowanej. Dzięki temu nie musi on dopełniać formalności bezpośrednio u ubezpieczyciela sprawcy.

Warto podkreślić, że BLS nie jest czymś nowym. Tego rodzaju sposób likwidacji szkód od lat funkcjonuje w wielu krajach europejskich, np. Francji, Belgii czy Hiszpanii.

Zgłaszanie szkody krok po kroku

Jak Bezpośrednia Likwidacja Szkód wygląda w praktyce? Całość sprowadza się do zaledwie kilku kroków:

  • zgłaszasz szkodę swojemu ubezpieczycielowi,
  • wyceny szkody dokonuje rzeczoznawca Twojego towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • Twój ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie lub pokrywa koszty naprawy pojazdu – w zależności od wybranego sposobu rozliczenia.

Wszelkie kwestie formalne dopełniane są natomiast między towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy a ubezpieczycielem poszkodowanego.

Biorąc pod uwagę fakt, że wypłatą odszkodowania zajmuje się Twój ubezpieczyciel, warto uwzględnić to już na etapie wyboru odpowiedniej polisy. W takim przypadku nie należy kierować się wyłącznie ceną, ale również opiniami innych kierowców co do szybkości likwidacji szkody.

Jeśli chcesz dotrzeć do atrakcyjnych ofert polisy OC, skorzystaj z serwisu http://porownywarka-ubezpieczen.pl. Wypełniając formularz, otrzymasz informację zwrotną o wysokości składek proponowanych przez konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód – poznaj zalety

Bezpośrednia Likwidacja Szkód to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Wśród najważniejszych zalet wymienić można między innymi:

  • przyspieszenie procedur – ubezpieczyciel nie będzie opieszały w kwestii wypłaty odszkodowania,
  • oszczędność czasu – nie trzeba szukać informacji o tym, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym sprawca wykupił polisę,
  • wysoka jakość likwidacji szkody – szczególnie, jeśli wykupiłeś ubezpieczenie u renomowanego ubezpieczyciela.

Nie da się ukryć, że BLS to spore ułatwienie dla kierowców. Wystarczy fakt zajścia zgłosić u swojego ubezpieczyciela, by rozpocząć procedurę związaną z likwidacją szkody.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści