Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 13 • L 12
14C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBoeing będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową. W bydgoskich zakładach
20.05.2016 | 17:17

Boeing będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową. W bydgoskich zakładach

List intencyjny podpisano w piątek podczas pierwszego dnia Air Fair.

Na zdjęciu:

Fot. Leszek Grabowski

Podczas pierwszego dnia wystawy Air Fair na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego zakładającego współpracę Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Boeing Company. Na terenie bydgoskich zakładów  już wkrótce mają być serwisowane samoloty i sprzęt amerykańskiego koncernu.

Pierwszy dzień Air Fair tradycyjnie przeznaczony jest dla ludzi z branży. Uroczyste ogłoszenie współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Boeing Company odbyło się w głównym hangarze przy ul. Szubińskiej, a list intencyjny podpisali wiceprezes PGZ Radosław Obolewski oraz wiceprezes Boeing Defense, Space & Security Jeff Kohler.

To wydarzenie bez precedensu dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Miejsce też nie jest przypadkowe, bo zakłady w Bydgoszczy pokazują, jaki potencjał drzemie w polskim przemyśle zbrojeniowym – mówił Obolewski, który liczy, że zakres współpracy będzie jak największy. Wiceprezes PGZ wśród założeń umowy wymienił m.in. transfer technologii, a także pozyskanie know-how oraz kompetencji.

Nadzieje na rozwój ogłoszonego dziś  porozumienia wyraził też Jeff Kohler. – To jest pierwszy krok w kierunku nawiązania strategicznej, długofalowej współpracy. Najsilniejsze są takie partnerstwa, na których korzystają obie strony i to jest właśnie takie partnerstwo – tłumaczył wiceprezes koncernu z Chicago. Współpraca PGZ i Boeinga ma rozpocząć się od śmigłowca szturmowego AH-64 Apache. Kohler liczy także na wspólne prowadzenie prac badawczych i opracowywanie nowych technologii.


Powiązane treści