Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
90% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 2 • L 1
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
6C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBogdan Dzakanowski będzie tłumaczył się przed sądem. Za akcję z alkomatem
Bogdan Dzakanowski, Krystian Frelichowski - ST (2)
27.04.2017 | 16:31

Bogdan Dzakanowski będzie tłumaczył się przed sądem. Za akcję z alkomatem

Bydgoski radny odpowie za nieuzasadnione wezwanie policji do gmachu urzędu miasta.

Na zdjęciu: Bogdan Dzakanowski (z lewej) w towarzystwie radnego PiS Krystiana Frelichowskiego.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Policjanci z komisariatu na Błoniu skierowali do sądu wniosek o ukaranie radnego Bogdana Dzakanowskiego, który w trakcie marcowej sesji rady miasta wezwał do ratusza mundurowych, aby zbadali trzeźwość prezydenta Rafała Bruskiego oraz przewodniczącego Zbigniewa Sobocińskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Olbrzymie zamieszanie na sesji rady miasta. Prezydent Bruski zbadany alkomatem! [WIDEO]

Wniosek dotyczy podejrzenia popełnienia wykroczenia z artykułu 66 Kodeksu wykroczeń. Mówi on, że „kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych”. Jak informują policjanci, sprawa trafiła na wokandę po przesłuchaniu świadków, w tym radnego Dzakanowskiego.

Przypomnijmy, że podczas sesji, która odbyła się 19 marca, jedyny bydgoski radny niezrzeszony zadzwonił na policję, informując, że prezydent Bruski oraz przewodniczący Sobociński zachowują się w sposób wskazujący na spożycie alkoholu. Przybyli na miejscu funkcjonariusze zbadali polityków alkomatem – obaj byli trzeźwi.


Powiązane treści