Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBohaterowie z tramwaju wyróżnieni. „Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie”
08.12.2016 | 09:17

Bohaterowie z tramwaju wyróżnieni. „Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie”

W środę w ratuszu wyróżniono osoby, które pomogły zatrzymać mężczyzn obrażających w tramwaju zagranicznych studentów.

Na zdjęciu:

Fot.

Motorniczy oraz pasażerka tramwaju, w którym w minionym tygodniu doszło do znieważania zagranicznych studentów zostali wyróżnieni. Dzięki nim udało się zatrzymać podejrzanych.

W miniony czwartek trzech agresywnych pasażerów tramwaju linii nr 8 zaczepiło grupę zagranicznych studentów z Bułgarii i Turcji. Udało się ich zatrzymać dzięki odważnej reakcji motorniczego oraz pasażerki Malwiny Wituckiej, którzy sprzeciwili się chuligańskiej postawie i zatrzymali tramwaj.

To przykre, że takie zdarzenie miało miejsce. Na szczęście profesjonalne działania doprowadziły do szybkiego złapania tych osób. Dzięki takim ludziom jak pan motorniczy i pani Malwina możemy czuć się bezpiecznie – mówił prezydent Rafał Bruski, który bohaterskich bydgoszczan zaprosił do ratusza, gdzie wręczył im upominki i nagrody pieniężne.

Zobacz także: Rozkład jazdy już na MetropoliaBydgoska.pl

Wyróżnienia wręczyli też komendant miejski policji insp. Sławomir Kosiński oraz prezes MZK Andrzej Wadyński. – Warto nie być obojętnym na takie sytuacje. Jeśli ktoś nagra zdarzenie, tak jak pani Malwina, bardzo pomoże policjantom. Też jednak przestrzegam przed nadmiernym bohaterstwem, bo czasami nie jest  potrzebne – mówił insp. Kosiński.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące stosowania przemocy i gróźb, a także publicznego znieważenia grupy osób z powodu przynależności narodowej. Za te przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści