Bydgoszcz
20C
Słonecznie
25% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNW
H 22 • L 19
14C
Pon
14C
Wt
12C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBohaterski czyn policjantów. Uratowali kobietę z płonącego mieszkania na Grunwaldzkiej
policjanci kwp bydgoszcz
29.01.2019 | 12:35

Bohaterski czyn policjantów. Uratowali kobietę z płonącego mieszkania na Grunwaldzkiej

Na zdjęciu: St. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński uratowali starszą kobietę w miniony piątek (25 stycznia).

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze z komisariatu Bydgoszcz Śródmieście – st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński – pomogli wydostać się starszej kobiecie z płonącego mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 25 stycznia, około godziny 23:00. Policjanci, będący w czasie wolnym od służby, przejeżdżali autem ulicą Grunwaldzką. Nagle zauważyli, że z jednego z budynków wydobywa się dym. Mundurowi zatrzymali się, aby sprawdzić co się dzieje.

Po uzyskaniu informacji od osób postronnych starsi posterunkowi dowiedzieli się, że na miejsce zmierzają już służby ratunkowe. Okazało się, że na ostatnim piętrze kamienicy – tam gdzie znajdowało się źródło ognia – mieszka starsza kobieta. Funkcjonariusze natychmiast weszli do budynku i dotarli do drzwi mieszkania, w którym wybuchł pożar.

Zgodnie z przypuszczeniami, kobieta znajdowała się w lokalu i powołała o pomoc. Funkcjonariusze pomogli wyjść kobiecie z korytarza, a następnie na podwórko, gdzie została przekazana przybyłym na miejsce służbom. To jednak nie był koniec ich pomocy – policjanci pomagali w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, nie dopuszczając postronnych osób w obszar działań straży pożarnej.

Należy podkreślić, że st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński choć byli po służbie, zachowali pełen profesjonalizm i odwagę, dzięki czemu uratowali to co najcenniejsze ze wszystkich wartości – ludzkie życie – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


Powiązane treści