Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Boiska naturalne w Bydgoszczy zamknięte. Mecz Chemika z Elaną przeniesiony na sztuczną murawę

Dodano: 23.11.2022 | 12:46

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora mają w najbliższy weekend zagrać z Elaną Toruń.

Fot. Szymon Fiałkowski

Decyzją Bydgoskiego Centrum Sportu wyłączone z użytku zostały zostały boiska piłkarskie z naturalną nawierzchnią. W związku z tym hit IV ligi między Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz a Elaną Toruń odbędzie się na boisku bocznym i bez udziału kibiców.

Jednostka zarządzająca boiskami w Bydgoszczy podjęła taką decyzję w obliczu opadów śniegu, które nawiedziły województwo kujawsko-pomorskiego. Już w ubiegły weekend kilka meczów w regionie zostało odwołanych, a spotkanie Noteci Łabiszyn z Chemikiem przerwano po pierwszej połowie. Teraz BCS zdecydował się wyłączyć boiska z użytku szybciej niż pierwotnie planowano. Ma to wpływ przede wszystkim na mecz IV ligi pomiędzy Chemikiem Moderatorem a Elaną Toruń, który ma odbyć się w najbliższy weekend.

Jak zakomunikował klub z Glinek, konieczne było przeniesienie meczu na boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią, gdzie nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa widzom i zawodnikom podczas spotkania. Co prawda w poprzednich latach z powodu zimowej aury na bocznym boisku okazjonalnie odbywały się już mecze ligowe bądź pucharowe, ale wówczas nie budziły one takiego zainteresowania jak spotkanie Chemika z Elaną, na którym pojawiliby się nie tylko miejscowi sympatycy, ale także kibice gości.

Mecz ma rozpocząć się o godz. 11:00. Będzie transmitowany na żywo.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments