Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 6 • L 6
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBójka i kradzież na Toruńskiej. Dwóch sprawców trafiło za kratki
zatrzymanie - rozbój na Szwederowie_ doprowadzenie do SO Bydgoszcz - KWP Bydgoszcz (2)
11.09.2018 | 22:38

Bójka i kradzież na Toruńskiej. Dwóch sprawców trafiło za kratki

Do bójki doszło przy ul. Toruńskiej.

Na zdjęciu: Mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, gdzie przychylono się do wniosku prokuratury i zastosowano wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze bydgoskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn. 32- i 36-latek są podejrzani o dokonanie rozboju na innym mężczyźnie, którego okradli i dotkliwie pobili.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. – Dyżurny z komisariatu policji na Szwederowie otrzymał informację o napadzie przy ul. Toruńskiej – mówi kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Mężczyzna, który zgłosił policjantom zdarzenie opisał, że został zaatakowany przez dwóch sprawców podczas spaceru z psem. – Jeden z mężczyzn uderzył go kijem w tył głowy, a drugi pięścią w twarz, zaś następnie zabrali mu z torby telefon komórkowy – dodaje kom. Słomski. Poszkodowany stracił przytomność, ale szybko udzielili mu pomocy ratownicy medyczni.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwóch sprawców napaści. To mężczyźni w wieku 32 i 36 lat, którzy w chwili dokonania tego czynu byli pod wpływem alkoholu. Obaj po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut rozboju, a to nie jedyny ich problem. – Tego przestępstwa dokonali w warunkach recydywy – podkreśla kom. Przemysław Słomski.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia, bydgoski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące.


Powiązane treści