35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
Metropolia BydgoskaREGIONSportBolesna porażka na własnym boisku. Grudziądzka Olimpia uległa rezerwom Lecha Poznań [ZDJĘCIA]
Robert Obst, Filip Szymczak
11.04.2021 | 01:44

Na zdjęciu: Filip Szymczak (w walce o piłkę z obrońcą Olimpii Robertem Obstem), strzelił dla Kolejorza trzy gole, a poznański zespół wygrał w Grudziądzu z Olimpią.

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w II lidze przegrali piłkarze Olimpii. „Biało-zieloni” na własnym boisku ulegli rezerwom Lecha Poznań 1:3 (1:1).

Zarówno rezerwy „Kolejorza”, jak i zespół z Grudziądza zajmują miejsca w dolnej części ligowej tabeli i walczyć do ostatniej kolejki będą o uniknięcie degradacji do III ligi. Dodatkowo, oba zespoły w słabym stylu przegrały dwa ostatnie mecze, stąd za wszelką cenę chciały przerwać złą passę.

Pojedynek dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie, a bramkarza gości pokonał kapitan Olimpii Joao Augusto. Miejscowi odważniej ruszyli do ataków na bramkę Bąkowskiego, lecz zamiast prowadzenia 2:0, po 25 minutach na tablicy wyników był remis. Arbiter podyktował jedenastkę za faul w polu karnym zawodnika gospodarzy, a jedenastkę wykorzystał Filip Szymczak. Ten sam zawodnik po przerwie jeszcze dwukrotnie pokonał Nikodema Sujeckiego, wykańczając dwie kontry przeprowadzone przez zespół Artura Węski.

Po końcowym gwizdku arbitra, powody do zadowolenia mieli goście, którzy odnieśli siódmą wygraną w tym sezonie (trzecią na boisku rywala) i w tabeli wydostali się ze strefy spadkowej, choć mają tyle samo punktów – 24, co będący w niej Hutnik Kraków. Olimpia spadła na osiemnastą pozycję, ale do swojego sobotniego przeciwnika traci tylko jeden punkt. Zespół Zbigniewa Smółki w następnej kolejce podejmie przy Piłsudskiego 14 Pogoń Siedlce (niedziela, 17:00 – bez udziału publiczności).

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2020/2021 – 26 KOLEJKA – 10.04.2021 R.
OLIMPIA GRUDZIĄDZ – LECH II POZNAŃ 1:3 (1:1)
Bramki: Joao Augusto 5′ – Filip Szymczak 24′ karny, 53′, 62′

OLIMPIA: Sujecki – Mich, Obst, Widejko – Leszczyński (76′ Romero), Graczyk (65′ Popalzay), Gulczyński (65′ Zawada), Płatek (84′ Kruczkowski), Gabor – Jose Embalo, Joao Augusto.

LECH II: Bąkowski – Kaczmarek, Onsorge, Pingot, Palacz – Ławrynowicz, Kryg (85′ Wachowiak), Białczyk, Kriwiec (88′ Jacenko), Karbownik (90+1′ Tomal) – Szymczak (88′ Malec).

Sędziował: Albert Różycki (Dolnośląski ZPN).
Żółte kartki: Obst, Jose Embalo, Romero (Olimpia) – Bąkowski (Lech II).