25C
25C
26C
27C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBolesne porażki i cenne zwycięstwa. Świąteczny weekend bydgoskich piłkarzy
III liga_Chemik Bydgoszcz-Bałtyk Koszalin_JS (3)
20.04.2019 | 18:44

Bolesne porażki i cenne zwycięstwa. Świąteczny weekend bydgoskich piłkarzy

Na zdjęciu: Maciej Kot i Wojciech Mielcarek oddali w sobotnim groźne strzały. Chemicy mieli jednak sytuacji jak na lekarstwo.

Słodko-gorzki był świąteczny weekend dla bydgoskich piłkarzy. Bolesne porażki ponieśli zawodnicy Chemika Moderatora i Polonii. Zwycięstwa zanotowali za to gracze BKS-u i Zawiszy.

Chemicy mogli mieć duże apetyty po ostatnim zwycięstwie w Gnieźnie, ale w sobotę niewiele im wychodziło. Trudno przypomnieć sobie sytuacje, po których kilkaset osób zgromadzonych na stadionie przy ul. Glinki mogło wyrazić aprobatę dla poczynań podopiecznych Piotra Gruszki. Jedną z zaledwie kilku była kombinacyjna akcja w I połowie zakończona strzałem Macieja Kota, po której chemicy mieli rzut rożny. Drugą – podanie Siekirki i niecelne uderzenie Mielcarka. Gdy pomocnik Chemika strzelił nad poprzeczką, było już jednak 2:0 dla gości. Obie bramki zdobył Daniel Kraska, który dwa razy – w 39. i 58. minucie – najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniach z narożnika boiska. Wynik meczu na 3:0 dla KPS ustalił tuż przed końcem Bernard Powszuk. Po wczorajszym zwycięstwie Gwardii Koszalin chemicy ponownie znaleźli się w strefie spadkowej.

Bolesnej porażki doznała także Polonia. Podopieczni Przemysława Talarka wrócili z Rypina z bagażem czterech bramek, tracąc po dwie w każdej z połów. Cenne punkty zdobył za to BKS Bydgoszcz. Budowlani po golu w doliczonym czasie gry Dawida Wiśniewskiego wygrali z Unią Solec Kujawski 1:0. BKS zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli, a Polonia – 15, skutkujące relegacją do okręgówki.

Na najlepszej drodze do opuszczenia V ligi jest Zawisza. Lider tabeli wygrał z Flisakiem 3:0 dzięki bramkom zdobytym przez Patryka Straszewskiego, Adriana Brzezińskiego i Adama Wiśniewskiego.