Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBolesny powrót KKP Rem Marco. Bydgoskie piłkarki gorsze od wrocławianek
04.08.2019 | 22:09

Bolesny powrót KKP Rem Marco. Bydgoskie piłkarki gorsze od wrocławianek

Na zdjęciu: Piłkarki KKP Rem Marco nie miały większych szans w starciu z AZS-em Wrocław.

To nie był udany powrót do ekstraligi piłkarek KKP Rem Marco Bydgoszcz. Beniaminek rozgrywek stracił aż pięć bramek w spotkaniu z AZS-em Wrocław, nie zdobywając żadnej.

Mecz na stadionie przy ul. Słowiańskiej rozgrywany w strugach deszczu nie ułożył się po myśli bydgoszczanek, które w swoim powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej musiały zapłacić frycowe. Worek z bramkami rozwiązał się w 22. minucie, gdy do siatki trafiła Kamila Czudecka. I później poszło już szybko. 120 sekund później Czudecka trafiła po raz drugi, a jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższyła Julia Mularczyk. Trener KKP Adam Góral zareagował i jeszcze przed przerwą dokonał podwójnej zmiany. Na niewiele się to zdało. W II połowie Czudecka skompletowała hat-tricka, a wynik na 5:0 ustaliła w 85. minucie strzałem z rzutu karnego Justyna Chudzik.

W 2. kolejce KKP Rem Marco zagra w Krakowie z innymi akademiczkami, tym razem z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie w sobotę o 12.

1. kolejka ekstraligi kobiet
KKP REM MARCO BYDGOSZCZ – KS AZS WROCŁAW 0:5 (0:3)
bramki: Kamila Czudecka 22′, 24′, 71′, Julia Mularczyk 30′ Justyna Chudzik 85′ k