Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBomba podłożona w ZS nr 7. Terroryści, zakładnicy, ewakuacja szkoły…
09.06.2017 | 11:00

Bomba podłożona w ZS nr 7. Terroryści, zakładnicy, ewakuacja szkoły…

Do szkoły wkroczyli antyterroryści...

Na zdjęciu: Akcja musi być przeprowadzona perfekcyjnie. (Zdjęcie ilustracyjne).

Fot. archiwum

„Zachowanie uczniów oraz grona pedagogicznego podczas podłożenia ładunku wybuchowego” – to temat praktycznego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa przeprowadzanego dziś (9.06.) w Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy.

Szkolenie to efekt wyzwań i zagrożeń pojawiających się współcześnie w różnych miejscach i środowiskach. W ramach szkolenia przeprowadzona została praktyczna symulacja dotycząca zachowania się zakładników oraz korelacji służb w przypadku wtargnięcia terrorystów na teren placówki oświatowej. Po informacji o podłożeniu bomby w budynku szkoły nastąpi jej ewakuacja.

W trakcie szkolenia odbędzie się pokaz organizacji proobronnych w ramach przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym. Swoje umiejętności w zakresie przeprowadzeniu izolacji, w czasie oczekiwania na przyjazd patrolu saperskiego z 3 bdm w Chełmnie, pokaże grupa taktyczno-militarna z klasy o profilu wojskowym z VIII LO w Bydgoszczy. Po przyjeździe patrol dokona  rozminowania szkoły.

W ramach wydarzenia będzie też okazja do obejrzenia walki judoków z GKS Olimpia Grudziądz, karateków z Golden Dragon Bydgoszcz. Salut armatni zaprezentuje Chełmińskie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe”. Będą również pokazy sprzętu oraz wystawa 11 WOG Bydgoszcz i 3 bdm z Chełmna.

Fotorelacja z działań:  TUTAJ


Powiązane treści