Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBomba z czasów II wojny światowej w regionie. Ujawniono ją podczas prac polowych
08.11.2021 | 09:53

Bomba z czasów II wojny światowej w regionie. Ujawniono ją podczas prac polowych

Na zdjęciu: Na niewybuch natrafiono podczas prac polowych w gminie Gniewkowo.

Fot. KPP Inowrocław

Bomba z czasów II wojny światowej została ujawniona podczas prac polowych, które w niedzielę (7 listopada) były prowadzone w gminie Gniewkowo. – Jeśli natkniemy się na taki przedmiot, należy natychmiast powiadomić służby – przypominają policjanci.

O zdarzeniu poinformowali inowrocławscy policjanci. Jak precyzują, do zdarzenia doszło w Suchatówce (gmina Gniewkowo). – Podczas prac polowych został wyorany przedmiot wyglądem przypominający bombę lotniczą – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i dodaje, że właściciel terenu o znalezisku niezwłocznie poinformował policjantów.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i zabezpieczyli teren, na którym znaleziono pocisk. – Policjanci potwierdzili, że to bomba długości jednego metra i może pochodzić z okresu II wojny światowej – dodaje Drobniecka. Zabezpieczony pocisk został potem przekazany saperom, którzy na poligonie będą go neutralizować.

Policjanci przypominają że pomimo upływu lat, niewybuchy nadal są odnajdywane na polach, w ogrodach i w lasach i stanowią zagrożenie. – Jeśli natkniemy się na taki przedmiot, natychmiast należy powiadomić służby. Samemu absolutnie nie wolno próbować go zneutralizować, to grozi wybuchem i śmiercią – mówią.

Pod koniec września służby informowały o odnalezieniu na terenie jednego z zakładów w Świeciu ręcznego granatu F-1 z czasów II wojny światowej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści