Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 14 • L 13
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBony dla klientów i pomoc dla schroniska. Zielone Arkady wystawiły w Bydgoszczy zielone figury
zielone arkady
24.09.2019 | 18:44

Bony dla klientów i pomoc dla schroniska. Zielone Arkady wystawiły w Bydgoszczy zielone figury

Na zdjęciu: Jedną z zielonych figur był ogromny but.

Fot. mat. prasowe

Setki zrobionych zdjęć, pobudzenie kreatywności i pomoc dla bydgoskiego schroniska – to bilans akcji „Przed nami coś zielonego” zorganizowanej przez Zielone Arkady na ulicach Bydgoszczy. To pierwszy tego typu projekt centrum handlowego w mieście, który miał wymiar również charytatywny.

23 sierpnia w centralnych punktach Bydgoszczy pojawiły się wielkie zielone figury. Przez miesiąc można było je znaleźć w okolicy Starego Portu i Brdy (but na obcasie), na Placu Teatralnym (okulary), przy ulicy Mostowej (filiżanka), przy Rondzie Jagiellonów (torebka) oraz w Myślęcinku (szminka). Rzeźby były głównym elementem czterotygodniowej akcji „Przed nami coś zielonego”. Jak na nią zareagowali mieszkańcy miasta i okolic?

Bardzo się cieszymy, że akcja spotkała się z tak pozytywnym oddźwiękiem. W mediach społecznościowych pojawiły się setki zdjęć, na których ludzie chętnie pozują przy wielkich rzeźbach. Każdego dnia zaskakiwała nas ich kreatywność. Jesteśmy dumni z fantastycznej współpracy z miastem, dzięki której mogliśmy zjednoczyć społeczność lokalną i zrobić coś dla mieszkańców i naszych klientów, wychodząc na ulice miasta. A dodatkowo nadać akcji wymiar charytatywny i pomóc lokalnemu schronisku dla zwierząt – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad. Centrum handlowe przeznaczyło 5000 złotych na schronisko.

W akcji mógł wziąć udział każdy, kto zrobił sobie zdjęcie na tle wybranej figury, dodał je w komentarzu pod postem konkursowym na facebookowym profilu bydgoskiego centrum handlowego lub na swoim instargamowym profilu i opisał hasztagami: #przednamicoszielonego #zielonearkady #schroniskobydgoszcz. Każdego dnia nagradzane były aż cztery osoby: dwie na Facebooku i dwie na Instagramie. Łącznie aż 112 osób otrzymało karty podarunkowe o wartości 100 złotych do Zielonych Arkad.

Partnerami akcji „Przed nami coś zielonego” były Miasto Bydgoszcz oraz Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści