Bydgoszcz
3C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 4 • L 2
3C
Czw
7C
Pt
9C
Sob
11C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBony paliwowe od PKN Orlen dla strażaków [ZDJĘCIA]
23.10.2017 | 14:54

Bony paliwowe od PKN Orlen dla strażaków [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Uroczystość przekazania przez PKN Orlen bonów paliwowych dla strażaków likwidujących skutki nawałnic.

Fot. Stanisław Gazda

W siedzibie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, ul. Glinki 86, miała dziś (23.10.) miejsce uroczystość przekazania bonów paliwowych z PKN Orlen (każdy o wartości 2 tys. zł) dla 40 jednostek OSP z powiatów dotkniętych sierpniową nawałnicą oraz 40 bonów dla pięciu komend PSP, które interweniowały najwięcej razy w związku z sierpniowymi nawałnicami.

Kartę paliwową o wartości 16 tys. zł otrzymała Komenda Miejska PSP w Bydgoszczy. Karty paliwowe o łącznej wartości 16 tys. 400 zł, 16. tys. zł i 18. tys. zł, otrzymało osiem jednostek OSP z powiatów bydgoskiego, nakielskiego i żnińskiego oraz dziewięć jednostek OSP z powiatów tucholskiego i sępoleńskiego.

W uroczystości wzięli udział: wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, komendant wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak oraz członek zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli Solino S.A. (należących do koncernu PKN Orlen) Tomasz Molenda.

To przekazanie bonów paliwowych jest jednocześnie wyrazem podziękowania za ofiarność i służbę podczas nawałnic. Jesteśmy dziś w Szkole Podoficerskiej PSP, bo również elewi tej szkoły uczestniczyli w akcjach m.in. w powiecie żnińskim. Mijają właśnie dwa miesiące od tragicznej w skutkach nawałnicy, od bardzo trudnej akcji ratowniczej, która się udała m.in. dlatego, że mamy tak wspaniałych strażaków zarówno PSP, jak i OSP. Dziękuję za wasz trud i poświęcenie – powiedział wojewoda kujawsko-pomorski.

Jestem dumny, że te środki, jako polski koncern PKN Orlen, możemy dziś przekazać, bo naprawdę identyfikujemy się z problemami, które występują na naszym terenie i dziękujemy za waszą odwagę i poświęcenie – zwrócił się do strażaków Tomasz Molenda.

Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak przypomniał, że strażacy podczas usuwania skutków nawałnic przejechali tysiące kilometrów; torując drogi, zabezpieczając dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. To ponad osiem tysięcy interwencji, czyli 1/3 całorocznych wyjazdów w których uczestniczyło ponad 27 tysięcy ratowników PSP i OSP z ośmiu województw naszego kraju, ale to także dziesięciu rannych ratowników z naszego województwa.

Widzieliśmy ogromne zniszczenia, ale też sens niesienia pomocy i rozbudzanie w każdym z nas systemu wartości, świadomości, że my strażacy, jesteśmy właściwymi ludźmi na właściwym miejscu – zauważył nadbryg. Janusz Halak.


Podobne wpisy

Powiązane treści