Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBoże Ciało: O której godzinie wyruszą bydgoskie procesje?
25.05.2016 | 13:21

Boże Ciało: O której godzinie wyruszą bydgoskie procesje?

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ulicami miasta przejdą procesje.

Na zdjęciu: Procesja Bożego Ciała

Fot. Stanisław Gazda

26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa. Poniżej informujemy o godzinach rozpoczęcia procesji w niektórych bydgoskich parafiach.

Parafia Katedralna: Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna z Katedry, ulicami: Jezuicką, Długą, Placem Kościeleckich i Bernardyńską do kościoła garnizonowego.

Parafia Bożego Ciała: Dzień Odpustu. Początek procesji – godzina 10.00.

Parafia pw. Chrystusa Króla: Procesja rozpocznie się około godz. 1045 z kościoła ulicą 16 Pułku Ułanów Wlkp., Szubińską, Broniewskiego i Stawową do kościoła, gdzie nastąpi zakończenie procesji.

Parafia pw. Ducha Świętego: Po Eucharystii o godz.10:30  procesja z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy przejdzie ulicami :Mogileńską, Cmentarną i Glinki.

Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej: Procesja  po Eucharystii o godz. 10.30 Ołtarze przy ulicach, Żmudzkiej, Gajowej i przy kościele.

Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników: Procesja z Najświętszym Sakramentem  przejdzie tradycyjnie ulicami parafii do 4 ołtarzy. Wyjdzie ze świątyni po Mszy św. o 8.30 i przejdzie ulicami: Bołtucia, Fiedlera, Berlinga, Kleina, Albrychta, Wańkowicza, by powrócić do kościoła.

Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy: Procesja – tradycyjną trasą do czterech ołtarzy ulicami osiedla: Ugory, Leszczyńskiego, Żuławy, Skorupki, Ugory, do kościoła w łączności z Mszą św. o godz. 10.00.

Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej: Procesja wyruszy po mszy o godz. 10.30.

Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej: Msza święta o godzinie 11:00 – po której wyruszy procesja eucharystyczna.

Parafia pw. Matki Bożej Zwycięskiej: Procesja w Uroczystość Bożego Ciała wyruszy po Mszy o godz.10.00 ulicami: Kołobrzeską, Głowackiego, Koszalińską Braniewską i Bałtycką.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego: Po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy ulicami: Nakielską, Czerwonego Krzyża, Huzarską, Słoneczną, Nakielską do kościoła.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa: Suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP: Po Mszy św. o godzinie 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Saperów, Kmicica, Księcia Witolda, Onufrego Zagłoby, Saperów i dalej do kościoła.

Parafia pw. Opatrzności Bożej: O godz. 10.00 uroczysta msza św. a po niej procesja tradycyjnym szlakiem.

Parafia pw. św. Antoniego z Padwy: Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej: Procesja po sumie o godzinie 10.00 przejdzie ulicami: Słowiańską, Wojska Polskiego, Karpacką, Rondem Kujawskim, Tucholską i Ujejskiego.

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego : Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 10:30.

Parafia pw. św. Marka: W tym roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:30 i przejdzie coroczną trasą (ulicami: Lawinową, Pelplińską, Skarżyńskiego)  do kościoła pw. św. Mateusza, tam zakończy się Mszą św.

Parafia pw. Świętej Trójcy:  Po Mszy Świętej o 10.30  procesja do parafii Św. Wojciecha.

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła: Po Mszy świętej o godzinie 10.00, wyruszy procesja z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach  parafii.

Parafia pw. Świętych Polskich Braci Męczenników:  Msza o godzinie 10.15 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, którą poprowadzi ks. Neoprezbiter Paweł Białczyk. Bezpośrednio po procesji, w miejsce Mszy św. o godz. 11,3o i 13,oo Ks. Paweł odprawi Mszę św. i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa oraz rozda pamiątkowe obrazki.


Podobne wpisy

Powiązane treści