Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONBoże Narodzenie po Kociewsku i Kiermasz Bożonarodzeniowy
20.11.2015 | 13:52

Boże Narodzenie po Kociewsku i Kiermasz Bożonarodzeniowy

W APK WSG odbędzie się cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem "Wigilijne Biesiadowanie"

Na zdjęciu: Ruchanki z fjutem, to już "eksportowa" potrawa pań z Kół Gospodyń Wiejskich w Jeżewie.

Fot. Stanisław Gazda

Coraz bliżej do szóstej już edycji „Wigilijnego Biesiadowania”, odbywającego się w sobotę 12 grudnia 2015 r. w godz. 11:00 – 16:00, jak zwykle w gościnnych progach APK WSG. Imprezie patronują: Urząd Gminy w Jeżewie, Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”, a współtworzyć ją będą wytwórcy lokalni i rękodzielnicy.

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Jeżewo na swoim stoisku zaoferują tradycyjne potrawy świąteczne, przetwory – w tym grzybki suszone i grzybki w occie, a także wielokrotnie nagradzane, lokalne specjały i produkty. Nie zabranie oczywiście słynnych kociewskich ruchanek z fjutem (na zdjęciu). Ponadto będą potrawy z gęsiny z Eko-agroturystyki Pachotówko z Gzina, produktów wytwórców firmy „Ekologia spod strzechy” ,miodów z Kurzejwa, wyrobów Maliny z Parlina, domowej roboty wędliny, serów i ryb, w tym ryb w zalewie z Zajazdu pod Grzybkiem. Zaprezentują się też Biż-Art z ręcznie robionymi bransloletkami, Cosy Hom, specjalizująca się w ozdobach świąteczne na szydełku, będą wyroby z filcu.

Z pewnością dużym zainteresowaniem powinny się cieszyć stoiska z ręcznie robionymi ozdobami, stroikami, dekoracjami świątecznymi, wytwarzanymi z surowców naturalnych, ale też rzeźby i płaskorzeźby z drewna pana Stefana Glazy, pokazy tworzenia ozdób świątecznych i rzeźbienia w drewnie, pokaz kulinarny nowoczesnej kuchni na bazie produktów regionalnych i tradycyjnych w wykonaniu cenionego szefa kuchni i trenera kulinarnego Tomasza Weltera i jego pomocników: Alberta Bojarowskiego i Mateusza Bajera

Oprawę artystyczno – wokalną zapewnią uczniowie ze szkoły w Jeżewie. Na miejscu będzie można napić się gorącego napoju, skosztować kulinarnych pyszności i spędzić kilka miłych chwil nastrajając się przedświąteczne.


Podobne wpisy

Powiązane treści