Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBrał udział w brutalnym pobiciu i wywiezieniu ofiary do lasu. Wpadł po policyjnym pościgu
08.04.2021 | 15:46

Brał udział w brutalnym pobiciu i wywiezieniu ofiary do lasu. Wpadł po policyjnym pościgu

Na zdjęciu: 25-latek zatrzymany w minioną niedzielę dołączył w areszcie do swoich dwóch, ujętych już wcześniej, kompanów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z Golubia-Dobrzynia zatrzymali 25-latka, który z dwoma kompanami napadł pod koniec stycznia na mieszkańca gminy Zbójno. Napastnicy kilkakrotnie pobili ofiarę, okradli, a także wywieźli do lasu w bagażniku jej auta.

W wielkanocną niedzielę samochód marki Daewoo kierowany przez 25-letniego mężczyznę nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali delikwenta w miejscowości Lipienica (gmina Kowalewo Pomorskie). – W trakcie legitymowania okazało się, że 25-latek był poszukiwany do sprawy rozboju na również 25-letnim mężczyźnie – relacjonuje asp. szt. Małgorzata Lipińska z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu.

Do napadu doszło 31 stycznia. Wówczas trzech agresorzy napadli na 25-latka, pobili  i okradli z telefonu oraz portfela z pieniędzmi i dokumentami. – Następnie umieścili zaatakowanego w bagażniku jego samochodu i wywieźli do lasu. Tam ponownie go pobili i zastraszyli, po czym odwieźli i pozostawili w miejscu zamieszkania, skąd odjechali jego samochodem – dodaje Lipińska. Dwaj mężczyźni bezpośrednio po zdarzeniu zostali zatrzymani i aresztowani. Poszukiwania trzeciego trwały aż do wspomnianej niedzieli.

Do długiej listy zarzutów: rozboju, wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności czy niezatrzymania się do kontroli drogowej doszedł jeszcze zarzut posiadania narkotyków. – Zatrzymany posiadał je przy sobie w trakcie kontroli – mówi Małgorzata Lipińska.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 25-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 3 do 12 lat więzienia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści