Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBrał udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Wpadł w ręce kryminalnych
13.09.2021 | 00:22

Brał udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Wpadł w ręce kryminalnych

Na zdjęciu: Zatrzymanemu 20-latkowi na razie postawiono dwa zarzuty.

Fot. KMP Toruń

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 20-latka, który brał udział w wyłudzeniach pieniędzy metodą „na policjanta”. – Ustalono, że ma na koncie dwa podobne przestępstwa – słyszymy od toruńskich policjantów.

Do zatrzymania podejrzanego o wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” 20-latka doszło w miniony wtorek (7 września) na terenie gminy Lubicz. – Na razie, mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jak relacjonują policjanci, do pierwszego z oszustw doszło pod koniec maja br., kiedy to na telefon stacjonarny 75-latki mieszkającej na toruńskim Rubinkowie zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. – W rozmowie telefonicznej przekonał pokrzywdzoną, że policja prowadzi akcję przeciwko przestępcom. Namówił kobietę do zebrania całej gotówki i biżuterii, jaką ma w domu w reklamówkę i wyrzuceniu jej przez okno klatki schodowej na chodnik – opisuje Dąbrowska. Kobieta uwierzyła w tę historię i wyrzuciła cenne rzeczy, dopiero po czasie 75-latka zorientowała się, że została oszukana. – Kobieta straciła pieniądze i biżuterię warte blisko 40 tysięcy złotych – relacjonują kryminalni z toruńskiej komendy.

Funkcjonariusze z Torunia ustalili również, że mężczyzna uczestniczył także w podobnym przestępstwie, do którego doszło na początku tego miesiąca. Schemat działania był niemal taki sam. – Sprawcy, podobnie jak w poprzednim przypadku, zadzwonili na telefon stacjonarny 81-latki, że prowadzą czynności przeciwko przestępcom, którzy chcą ją napaść, dlatego koniecznym jest, aby całe pieniądze jakie ma w mieszkaniu, zebrała w torbę i wyrzuciła przez okno – relacjonuje rzecznik toruńskiej komendy. Starsza kobieta miała jednak więcej szczęścia, bowiem gdy wyrzucała reklamówkę z gotówką przez okno, to ta spadła na teren ogrodzony przy bloku. – Bojąc się, że to pułapka, sprawca zrezygnował z zabrania ich. Tym sposobem kobieta nie straciła wtedy kilkunastu tysięcy złotych – słyszymy w toruńskiej komendzie.

Za wyłudzenia, których dokonał, 20-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia. Mężczyzna ma zostać niebawem doprowadzony do toruńskiej prokuratury.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści