Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBrat i siostra oszukali bydgoszczan na kilkanaście tysięcy złotych. Policja zatrzymała rodzeństwo w hotelu na Błoniu
oszustwo na policjanta bydgoszcz
28.09.2021 | 13:41

Brat i siostra oszukali bydgoszczan na kilkanaście tysięcy złotych. Policja zatrzymała rodzeństwo w hotelu na Błoniu

Na zdjęciu: 20-latka oszukiwała starsze osoby wespół ze swoim 27-letnim bratem.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali rodzeństwo z Łodzi podejrzane o oszustwa metodą na „policjanta”. 27-latek i 20-latka odebrali od trójki bydgoszczan ponad 30 tysięcy złotych. Pokrzywdzone wyrzuciły im pieniądze przez okno. Para wpadła w ręce policjantów dzień później w jednym z bydgoskich hoteli. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Wszystko miało swój początek w ubiegłym tygodniu, a dokładnie w środę (22 września). Wówczas policjanci z bydgoskiego Śródmieścia otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na „policjanta”. Niestety dwie starsze bydgoszczanki dały się nabrać na historię oszustów.

Tym razem jeden ze sprawców podał się za pracownika poczty i próbował przekonać swoje ofiary, że mają do odebrania przesyłki polecone z ZUS-u i banku. Poprosił też o dokładny adres tłumacząc awarią systemu. Kilka godzin później zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę CBŚP. Rzekoma policjantka poinformowała pokrzywdzonych, że wcześniej dzwonił oszust podający się za pracownika poczty. Następnie „policjantka” miała przełączyć połączenie, bez rozłączania się, na policyjny numer 997 – opisuje mechanizm kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Pod rzekomym numerem alarmowym odezwał się mężczyzna podający się za dyżurnego policji, który wypytywał starsze osoby o kosztowności i pieniądze. – Pod pretekstem rzekomych włamywaczy, czekających przed drzwiami, nakłonił je do spakowania posiadanej gotówki i wyrzucenia jej przez okno. Tam miał odebrać je rzekomy policjant, a sama akcja miała zakończyć się zatrzymaniem włamywaczy. Niestety zakończyła się dokonanym oszustwem. W ten sposób dwie pokrzywdzone straciły 21 tysięcy złotych – wylicza Słomski.

Sprawą natychmiast zajęli się śródmiejscy policjanci. Funkcjonariusze zaczęli zbierać i analizować zgromadzone informacje. Trop doprowadził ich do jednego z hoteli na bydgoskim Błoniu. Policjanci przystąpili do działania i zatrzymali w jednym z pokoi rodzeństwo z Łodzi. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponad 31 tysięcy złotych. Okazało się, że dodatkowe 10 tysięcy pochodzi z drugiego oszustwa, które miało miejsce na terenie bydgoskich Wyżyn. Legenda oszustwa była identyczna.

27-latek i 20-latka zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Każde z nich ma już zapisaną historię w policyjnej bazie. Mężczyzna był już wcześniej notowany do przestępstw przeciwko mieniu oraz narkotyków. Natomiast 20-latka była poszukiwana przez jedną z jednostek w Polsce do spraw oszustw metodą na „wnuczka”. Dodatkowo była notowana do sprawy narkotykowej.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im dwa zarzuty dotyczące oszustw. Następnie policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na najbliższe trzy miesiące.

Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone, że usłyszą dodatkowe zarzuty. Teraz grozić im do 8 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
26 dni temu

A Tusk ktory okradl Polakow ma miliardy jest na wolnosci

Powiązane treści