Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleBrawurowa akcja bydgoskich policjantów. W Białych Błotach zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli 2,5 kg narkotyków [ZDJĘCIA]
15.09.2020 | 16:10

Brawurowa akcja bydgoskich policjantów. W Białych Błotach zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli 2,5 kg narkotyków [ZDJĘCIA]

Śledczy zamierzają złożyć wniosek o tymczasowy areszt wobec zatrzymanych.

Na zdjęciu: Podczas akcji, kryminalni zarówno w samochodzie, jak i mieszkaniach mężczyzn zabezpieczyli duże ilości narkotyków.

Fot. KWP Bydgoszcz

Ponad dwa i pół kilograma różnego rodzaju narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Bydgoszczy podczas akcji w Białych Błotach, w której zatrzymali dwóch mężczyzn. – Będzie wniosek o ich tymczasowe aresztowanie – mówią policjanci.

Akcja zatrzymania mężczyzn miała miejsce w poniedziałek (14 września). – Z ustaleń policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wynikało, że dwaj mieszkańcy podbydgoskich miejscowości mają związek z przestępczością narkotykową – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci jadąc przez Białe Błota zauważyli audi, które należało do jednego z podejrzewanych mężczyzn. – Wspólnie z białobłockim dzielnicowym postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej – dodaje Kowalska. Wówczas kierowca audi gwałtownie zahamował, a z pojazdu wysiadł pasażer i zaczął uciekać, trzymając w ręku reklamówkę. 23-latka szybko zatrzymano. – Odrzucona reklamówka została zabezpieczona, okazało się że znajdowało się w niej ponad pół kilograma amfetaminy – słyszymy od funkcjonariuszy. Narkotyki – praktycznie w takiej samej ilości – zabezpieczono także przy 22-latku, który kierował audi. – Miał on również przy sobie marihuanę i żółty proszek – opisuje podkom. Lidia Kowalska.

To nie koniec problemów zatrzymanych mężczyzn. Kolejne narkotyki zostały zabezpieczone przez kryminalnych w mieszkaniach 22- i 23-latka. – U kierowcy było to kilka gramów białego proszku, a u jego kolegi ponad kilogram marihuany, niemal 400 g kryształków, 40 g haszyszu, tabletki, ampułka z proszkiem, grzybki oraz biały proszek – wyliczają funkcjonariusze. Jak słyszymy, zabezpieczono łącznie ponad 2,5 kg substancji, ale to nie koniec. – W samochodzie podczas przeszukania kryminalni ujawnili racę, maczetę oraz szaliki i kominiarki – informuje podkom. Kowalska.

Podczas przesłuchania, mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Jak słyszymy, śledczy będą do sądu kierować wniosek o zastosowanie wobec obu zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

PiC ich obroni, to są „prawdziwi polacy”

Jarosław
Jarosław
1 rok temu

Andrzeju,ty chujem jesteś nie Polakiem…

jan
jan
1 rok temu

Jak jest popyt to pewnie wracali z hurtowni może akurat w ramach tarczy antykowidowej dotację dostali i dokonali zakupów.

Powiązane treści