Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Browar Osowa Góra zostanie zamknięty. Zostało kilka dni

Dodano: 21.09.2023 | 10:09

Na zdjęciu: Browar Osowa Góra kończy działalność.

Fot. mat. Browaru Osowa Góra na Facebooku

Po ośmiu latach Browar Osowa Góra zostanie zamknięty. Poinformował o tym właściciel na stronie na Facebooku. Powodem są rosnące koszty.

Browar Osowa Góra zrodził się z pasji. Firma funkcjonowała przy ul. Ołowianej 1. W ofercie znajdowało się kilkanaście piw, między innymi Bydgoskie Sesyjne, Bydgoski Apacz, Blondyna, Mgliste i Top Secret.

– Z końcem września zamykamy browar. Krótka, bo ośmioletnia historia, dobiegła końca. Chcę podziękować wszystkim naszym klientom za wsparcie. Osobne podziękowania należą się naszej ekipie. Andrzej, Tomasz, Mateusz, Jakub, Przemek. Dobra robota! – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie Browaru Osowa Góra na Facebooku.

Studnia bez dnia

Skąd taka decyzja? Jak tłumaczy właściciel, browar okazał się „studnią bez dna”. Do dużych kosztów stałych, potrzeb inwestowania i wykonywania remontów doszły także podwyżki opłat za surowce i media.

– Aby warzyć i sprzedawać dobre piwo, potrzebna była nowa linia rozlewnicza, aby to, co uwarzymy trafiało do klienta w jakości, za jaką płaci ciężko zarobionymi pieniędzmi. Po długim namyśle doszedłem do wniosku, że nie ma sensownych podstaw kolejnej inwestycji – wyjaśnia właściciel Browaru Osowa Góra, dziękując jednocześnie wszystkim życzliwym osobom, które spotkał w czasie prowadzenia działalności.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
8 miesięcy temu

Szkoda. Dobre piwo było. Teraz regionalnie zostanie tylko Krajan

Jakub
Jakub
8 miesięcy temu

Tak to jest, ludzie piją chemiczny syf zamiast dobrego kratowego piwa.
Szkoda…

Gucio
Gucio
8 miesięcy temu

Widać nie było, aż takie dobre to piwo.

Koleś
Koleś
8 miesięcy temu

Szkoda. Niestety w Polsce masa ludzi woli wydać mniej za szczyny z koncernu niż troszkę więcej za coś konkretnego.

Radziwił
Radziwił
8 miesięcy temu

Browary regionalne, crafowe sami sobie działają na niekorzyść. Wolę zapłacić 10 zl za 2 heinekeny, bardzo dobre lagry niż 20 zł za jeno, craftowe. Nie wiem, jakie browar z artykułu miał ceny gdyż we Wrocławiu i okolicach na próżno szukać ale piszę ogólnie o craftach, że ceny holendarne i nie potrzebnie tak zawyżone.

Jan
Jan
8 miesięcy temu

Ceny jakie miał? W Auchan 9-11zł. (zależy jakie)
Lubię dobre piwko, ale z Osowej ceniłem najbardziej Horneta. Inne też smaczne, ale nie mój gust. Szkoda że się zamykacie. Mogliście jeszcze spróbować podnieść trochę cenę butelki (20-25℅) ja bym Horneta dalej kupował.

Bydgoszczanka
Bydgoszczanka
8 miesięcy temu

Bardzo dobre piwko ale niestety z cena przeginali i sami sobie strzelali w kolano…

Grabol
Grabol
8 miesięcy temu

Czy przeginali z cenami, to nie sądzę. Ich piwa nie kosztowały po 20 zł, tylko 8-10 zł. Ale jest inflacja. Są koszty produkcji. Czy mieli dobre piwo? Niektórzy znawcy, np. jeden pan barman z Prologu 9 twierdzi, że z tego browaru nie pije, bo robią złe piwo. De gustibus non est disputandum. Mnie smakował Hornet, Top Secret, Singiel i Apacz. Generalnie szkoda.
Teraz poluję na promki Grodziskich: White IPA i APA w Dino, można wyrwać za 3,99zł sztuka przy zakupie dwóch. Tylko mi ich nie wykupujcie!

Mat
Mat
8 miesięcy temu

Od początku uwielbiam i cenie sobie Horneta 80IBU 😀 Szkoda że zamykacie ale i tak wielkie dzięki i pomyślności na nowej drodze 😉

Last edited 8 miesięcy temu by Mat