Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBruski napisał do Latosa: Ciemny lud tego nie kupi
28.07.2017 | 17:45

Bruski napisał do Latosa: Ciemny lud tego nie kupi

Prezydent zabrał głos ws. dofinansowania na przebudowę ul. Kujawskiej.

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski napisał do Tomasza Latosa.

Fot. archiwum

Nie milkną echa czwartkowej konferencji prasowej, na której poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos ogłosił, że rząd wesprze przebudowę ul. Kujawskiej. Prezydent Rafał Bruski napisał do parlamentarzysty list otwarty.

CZYTAJ TAKŻE: POSEŁ LATOS CHWALI SIĘ DOFINANSOWANIEM NA KUJAWSKĄ. PREZYDENT ODPOWIADA

Ratusz już w czwartek opublikował komunikat, w którym podkreślał, że środki na remont zostały wynegocjowane jeszcze przez poprzedni rząd. Prezydent Rafał Bruski początkowo skomentował sprawę tylko na facebooku, ale w piątek skierował do Latosa list otwarty. Jego treść cytujemy w oryginalnej formie poniżej.

„List otwarty do pana posła Tomasza Latosa

„Ciemny lud to kupi…”

Panie Pośle, za dużo Pan ogląda narodowej telewizji tworzonej przez Pana kolegę partyjnego, Jacka Kurskiego – autora tytułowego cytatu. Ciemny lud nie kupił „naprawiania” Sądu Najwyższego, do którego tak bezkrytycznie chciał się Pan przysłużyć, nie kupi także Pańskich rzekomych zasług w rozbudowie ul. Kujawskiej.

Decyzję o pozyskaniu przez Miasto Bydgoszcz środków finansowych na tę inwestycję podjął poprzedni rząd jeszcze w 2014 roku. Wówczas także rozpoczął się proces przygotowania niezbędnych projektów, uzgodnień i pozwoleń. Uczestniczyło w tych pracach kilkadziesiąt osób – projektantów i urzędników. Pana na pewno wśród nich nie było. Zwoływanie zatem konferencji prasowej, tylko po to, by „ogrzać się” przy tym temacie jest co najmniej nieetyczne. Tym bardziej, że Pana koleżanki i koledzy, bydgoscy radni z klubu PiS, byli jednomyślnie przeciwni powstaniu tzw. związku ZIT, od czego uwarunkowane było otrzymanie wsparcia finansowego tej inwestycji ze środków unijnych.

Rozumiem Pana wewnętrzną potrzebę autokreacji, wolałbym jednak, by chwalił się Pan swoimi, a nie cudzymi sukcesami. To – niestety – nie pierwszy i pewnie nie ostatni taki przypadek. Aby nie zabrakło Panu pomysłów na kolejne konferencje prasowe podpowiem, że dzięki ZIT m.in.: kupimy co najmniej 21 tramwajów z bydgoskiej PESY, przeprowadzimy termomodernizację kilkudziesięciu szkół i przedszkoli, wybudujemy kilkanaście kilometrów dróg rowerowych, zbudujemy system park&ride, zmodernizujemy miejską sieć ciepłowniczą, odbudujemy Teatr Kameralny. Proszę jednocześnie zapamiętać, że obecny rząd do tych inwestycji nie dokłada z budżetu państwa ani złotówki. Zapłaci za większość tych inwestycji, tak krytykowana i obrażana przez  Pański rząd, Unia Europejska.

Z poważaniem Rafał Bruski – bydgoszczanin.”


Powiązane treści