Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBruski odpowiada na zarzuty PiS-u. I zadaje pytania
Rafał Bruski
08.03.2016 | 17:47

Bruski odpowiada na zarzuty PiS-u. I zadaje pytania

We wtorek prezydent Rafał Bruski odniósł się do słów polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Na zdjęciu: Rafał Bruski skierował do przedstawicieli PiS-u pięć pytań.

Fot. archiwum

Priorytety dla Bydgoszczy – takie było hasło wtorkowej konferencji, którą zwołał prezydent Rafał Bruski. Spotkanie z dziennikarzami było odpowiedzią na niedzielne działania polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W niedzielę politycy Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję prasową, na której zaproponowali pakt, na mocy którego przedstawiciele wszystkich partii mieliby współpracować dla Bydgoszczy. Zdaniem członków mającego w większość w sejmie ugrupowania, w latach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zaniedbano wiele kwestii ważnych dla miasta.

We wtorek Rafał Bruski postanowił odpowiedzieć na zarzuty. – Zostałem wywołany do dyskusji, a akurat dzisiaj przypada miesięcznica mojego spotkania z parlamentarzystami – tłumaczył prezydent. – Chciałbym, żeby mniej mówić o tym, co nie zostało zrobione. Niech mieszkańcy usłyszą, co parlamentarzyści robią lub zamierzają zrobić. Na przykład Łukasz Schreiber jako poseł wystosował pismo w sprawie śmieci pod ratuszem. I to jego jedyna aktywność, o której wiem – mówił Bruski.

Prezydent przedstawił prezentację, na podstawie której omówił najważniejsze dla Bydgoszczy inwestycje i zapewnił, że wszystkie są teraz zależne od rządu lub parlamentu. Szczególną uwagę poświęcił m.in. Metropolii Bydgoszcz i Uniwersytetowi Medycznemu. Przyznał również, że na dziś postawił krzyżyk na przyszłości takich przedsięwzięć jak budowa Centrum Kongresowego czy prace konserwatorskie w Młynie Rothera, które w ostatnim czasie nie zyskały akceptacji rządu. Wspomniał też o planach umieszczenia w Bydgoszczy instytucji sądowych czy rządowych jak Zarząd Dorzecza Wisły. – Zdaję sobie sprawę, że te kwestie zostały zostawione przez poprzedni rząd na różnym etapie, ale miło by było, gdybyśmy otrzymali od parlamentarzystów jakieś dobre informacje – mówił prezydent, który postanowił wystosować do parlamentarzystów PiS-u pięć pytań: Czy przedstawiciele PIS są za powstaniem Metropolii Bydgoszcz? Kiedy zostanie ogłoszony przetarg na S-10? Jakie nowe instytucje administracji rządowej i sądowniczej zostaną powołane w Bydgoszczy? Jakimi konkretnymi działaniami przedstawiciele PIS zamierzają wspierać powołanie Uniwersytetu Medycznego? Jakie cele stawiają sobie przedstawiciele partii rządzącej w sprawach dotyczących Bydgoszczy?


Powiązane treści