Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h SW
H 17 • L 15
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBrutalne morderstwo mieszkanek Barcina. Prokuratura wydała akt oskarżenia
10.07.2017 | 12:03

Brutalne morderstwo mieszkanek Barcina. Prokuratura wydała akt oskarżenia

Po niespełna roku od zdarzenia, sprawa wreszcie trafi do sądu.

Na zdjęciu: Ukaraniem podejrzanych zajmie się Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

Fot. archiwum

Głośna sprawa sprzed roku dotycząca zabójstwa 15-latki i 23-latki z Barcina wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch mężczyzn. 

Przypominamy, że do zdarzenia doszło w sierpniu 2016 roku. W nocy z 4 na 5 sierpnia z Jeziora Wiecanowskiego, w powiecie mogileńskim, wyłowiono ciała dwóch kobiet: zaginionej 15-latki oraz jej o osiem lat starszej koleżanki [CZYTAJ WIĘCEJ] Po przeprowadzeniu sekcji zwłok ustalono, że do śmierci młodych kobiet przyczyniły się osoby trzecie.

Policja zatrzymała w związku ze sprawą trzech mężczyzn: wówczas 20-letniego Macieja K., 45-letniego Sławomira G. oraz 20-letniego Zachariasza Z. To pierwszy z nich wskazał miejsce ukrycia ciał kobiet. Według ustaleń policji, znał on zamordowane kobiety, a świadkowie widzieli je po raz ostatni, gdy wsiadali do jego auta. W sprawie zatrzymano także 17-letnią dziewczynę, jednak po przesłuchaniu zwolniono ją bez żadnych zarzutów.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy. Prowadzone postępowanie pozwoliło na postawienie zarzutów dwóm osobom: Maciejowi K. oraz Sławomirowi G. Mężczyźni zostali ujęci w akcie oskarżenia, w którym każdemu z nich przedstawiono po dwa zarzuty zabójstwa wspólnie i w porozumieniu dwóch kobiet.

– Do zabójstwa miało dojść w ten sposób, że po uprzednim doprowadzeniu tych młodych kobiet do stanu bezbronności, między innymi poprzez zadawanie im ciosów w okolice głowy i górnej części ciała, zostały one przez sprawców wrzucone do jeziora i utopione. Zmarły w wyniku uduszenia w mechanizmie utonięcia – wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy prok. Agnieszka Adamska-Okońska.

Akt oskarżenia w poniedziałek został skierowany do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, który dalej zajmie się tą sprawą. – Sąd wyznaczy termin pierwszej rozprawy, gdzie zostanie odczytany akt oskarżenia i rozpocznie się proces przed sądem – informuje prok. Adamska-Okońska. Podejrzani do końca lipca przebywają w areszcie tymczasowym.


Powiązane treści