Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBrutalny napad w regionie. Sprawcom pobicia grozi kilkanaście lat więzienia
policja-swiecie-wiezienie-kratki-zatrzymanie
16.09.2020 | 15:40

Brutalny napad w regionie. Sprawcom pobicia grozi kilkanaście lat więzienia

Na zdjęciu: Policjanci już po kilku godzinach zatrzymali mężczyzn podejrzanych o napad w jednym z mieszkań na terenie Grudziądza.

Fot. archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat odpowie za dotkliwe pobicie 65-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań w Grudziądzu. – Obaj są dobrze znani policjantom – komentują śledczy.

Do napadu doszło w ubiegły czwartek. Ofiara udała się z grupą osób do swojego mieszkania. Późniejszym napastnikom towarzyszyły jeszcze dwie kobiety w wieku 37 i 53 lat. – Kiedy pokrzywdzony nie zgodził się na wydanie pieniędzy mężczyznom, został dotkliwie pobity – relacjonuje podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Sprawcy ostatecznie ukradli z mieszkania 65-latka mienie o szacunkowej wartości kilkuset złotych, a następnie uciekli.

O sprawie zostali powiadomieni grudziądzcy policjanci. Na miejsce napadu został wysłany patrol oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. – Policjanci zabezpieczyli ślady, a także przesłuchali świadków – mówi podkom. Szablewski. Poszkodowany mężczyzna trafił z obrażeniami do szpitala. Jak wskazują mundurowi, nie był w stanie podać szczegółów napaści.

Mimo to policjantom szybko udało się wytypować potencjalnych sprawców. Na ich listę trafili wspomniani mężczyźni w wieku 33 i 38 lat oraz dwie kobiety. Ustalono, że to mężczyźni byli agresorami i to im postawiono zarzut dokonania rozboju. – Kobiety po przesłuchaniu zostały zwolnione – dodaje Robert Szablewski.

W minioną sobotę sprawcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszeli zarzuty. Następnie prokurator skierował wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował dwóch podejrzanych na trzy miesiące.

Z uwagi na wcześniej popełnione przez obu mężczyzn przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, maksymalny wymiar kary w ich przypadku to nawet 18 lat więzienia.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści