Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa drogi ekspresowej S5 w zimowej scenerii. Tak wyglądają prace na ujęciach z drona i nie tylko [WIDEO]

Dodano: 17.02.2021 | 14:17

Na zdjęciu: Od 15 grudnia do 15 marca na drogowych placach budowy obowiązuje zimowa przerwa. Ale wykonawcy i tak w miarę możliwości prowadzą prace przy trasie S5.

Fot. GDDKiA

Zasadnicze prace przy budowie drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim toczą się nadal na trzech odcinkach. Prace wznowiono wiosną ubiegłego roku po tym, jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła ponowne przetargi zorganizowane po zerwaniu kontraktów z Impresą Pizzarotti. Co dzieje się obecnie na placach budowy mimo przerwy zimowej?

GDDKiA przygotowała trzy krótkie filmy, które stanowią flesz robót prowadzonych na odcinkach: od Nowych Marz do węzła Świecie Południe (dawniej Dworzystko), od tego węzła do węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) i od węzła Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) do Szubina. Zgodnie z podpisanymi kontraktami pierwsze dwa powinny być oddane do użytku latem 2022 roku, trzeci, najkrótszy z opisywanych odcinków – w połowie listopada bieżącego roku.

Za odcinek od Nowych Marz do Świecia Południa odpowiada Budimex. Za pozostałe dwa odcinki odpowiada konsorcjum Mirbudu i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia. Łączna wartość wszystkich, podpisanych wiosną ubiegłego roku, umów to blisko 1,3 miliarda złotych.

Aktualny stan zaawansowania prac na poszczególnych odcinkach (dane za styczeń 2021 roku):
– odc. Nowe Marzy – Świecie Południe – 17,69%,
– odc. Świecie Południe – Bydgoszcz Północ – 21,12%,
– odc. Bydgoszcz Błonie – Szubin – 36,92%.

Warto dodać, że są to wskaźniki liczone od poziomu zero dla wznowionych kontraktów. Nie obejmują one odsetka prac wykonanych przez wspomnianą Impresę Pizzarotti.

ODCINEK NOWE MARZY – ŚWIECIE POŁUDNIE

ODCINEK ŚWIECIE POŁUDNIE – BYDGOSZCZ PÓŁNOC

ODCINEK BYDGOSZCZ BŁONIE – SZUBIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mer.ww@op.pl
mer.ww@op.pl
2 lat temu

p. Wojciechu, jak pan zapewne zauważył, region kuj – pom jest strasznie zaniedbany jakieś 30 lat co do innych regonów metropolii , czekamy na PANI reakcję w tej sprawie