Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa kortu tenisowego w Bożenkowie. Rozstrzygnięto przetarg

Dodano: 28.03.2023 | 08:59

Na zdjęciu: Kort tenisowy ma powstać przy stanicy w Bożenkowie

Fot. pixabay

Przy ustalaniu budżetu na 2023 rok część radnych miała wątpliwości co do tej inwestycji. Ostatecznie zadanie znalazło się w budżecie, a niedawno rozstrzygnięto przetarg.

Niektórzy radni zastanawiali się czy inwestycja jest potrzebna. Broniła jej radna Iwona Ratuszna. – W Bożenkowie nie ma żadnych inwestycji – mówiła podczas posiedzenia komisji ds. rodziny radna. Przeciwnego zdania był radny Przemysław Ziętara. – Bożenkowo jest dość ubogo obsypywane środkami budżetowymi, niemniej jednak największym problemem jest stosunkowo wąskie grono użytkowników tego dość kosztownego obiektu – zauważył radny Ziętara.

Ostatecznie budowa kortu tenisowego została wpisana do budżetu na 2023 rok. Przypomnijmy, że Gmina Osielsko już w 2022 roku chciała zrealizować to zadanie. Problemem okazały się fundusze. Planowano przeznaczyć na tę inwestycję 340 tys. zł. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Jedna z nich zażądała 768 tys. zł, a druga 477 tys. zł (oferta została złożona po terminie). Wobec tego postępowanie zostało unieważnione.

Obiekt ma powstać na terenie stanicy w Bożenkowie. Przedmiotem zamówienia jest budowa kortu do tenisa ziemnego, ogrodzenia i piłkochwytów oraz wykonanie utwardzenia terenu z kostki betonowej przy korcie, w tym miejsc postojowych. Sam kort ma powstać z trawy syntetycznej z włókien monofilowych.

Gmina na zadanie planowała przeznaczyć 490 tys. zł. Niedawno rozstrzygnięto przetarg. Do postępowania przystąpiło pięć firm. Były to: ProCom z Bobrowników (565 tys. zł), Torakol z Radziejowa (537 tys. zł), Baugart z Knurowa (550 tys. zł), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Max z Bydgoszczy (374 tys. zł) i AB Factor z Bydgoszczy (364 tys. zł). Przetarg wygrała firma, która zaoferowała najmniej, czyli AB Factor. Termin realizacji zadania to trzy miesiące od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments