Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa kortu tenisowego w Bożenkowie. Trwa postępowanie przetargowe

Dodano: 01.03.2023 | 09:05

Na zdjęciu:

Fot. pixabay

Niektórzy radni mieli wątpliwości, czy ta inwestycja jest potrzebna. Mowa o budowie kortu tenisowego w Bożenkowie (gm. Osielsko). Ostatecznie zabezpieczono w budżecie środki finansowe na ten cel, a niedawno ogłoszono przetarg na wykonanie prac.

Sprawa omawiana była w zeszłym roku podczas posiedzeń komisji. – W Bożenkowie nie ma żadnych inwestycji – przekonywała radna Iwona Ratuszna. – To jest jedyna inwestycja w Bożenkowie, która jest robiona już od dwóch lat, a nie została wykonana.

Przeciwnego zdania był natomiast radny Przemysław Ziętara. Jego zdaniem problemem jest stosunkowo wąskie grono użytkowników tego dość kosztownego obiektu. W podobnym tonie wypowiadał się również radny Paweł Kamiński. – Ja mimo wszystko uważam, że kort jest inwestycją ekstrawagancką i jestem przeciwny – mówił radny.

Ostatecznie budowa kortu tenisowego została wpisana do budżetu na 2023 rok. Gmina chciała to zadanie zrealizować już w 2022 roku, jednak na przeszkodzie stanęły fundusze. Planowano przeznaczyć na tę inwestycję 340 tys. zł. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Jedna z nich zażądała 768 tys. zł, a druga 477 tys. zł (oferta została złożona po terminie). Wobec tego postępowanie zostało unieważnione.

W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono 500 tys. zł. Obiekt ma powstać na terenie stanicy w Bożenkowie. Przedmiotem ogłoszonego właśnie zamówienia jest budowa kortu do tenisa ziemnego, ogrodzenia i piłkochwytów oraz wykonanie utwardzenia terenu z kostki betonowej przy korcie, w tym miejsc postojowych. Sam kort ma powstać z trawy syntetycznej z włókien monofilowych. Oferty można składać do 7 marca. Termin realizacji zadania to trzy miesiące od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
6 miesięcy temu

W Białych Błotach zbudowali i od paru lat nie widziałem tam nikogo grającego.