Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
34% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 18 • L 17
17C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
20C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeBudowa S-5. Mobilne Punkty Informacyjne rozpoczynają pracę. Dziś spotkanie w Tryszczynie
DSCF0001 (Copy)
01.08.2016 | 09:00

Budowa S-5. Mobilne Punkty Informacyjne rozpoczynają pracę. Dziś spotkanie w Tryszczynie

Budowa trasy ekspresowej S-5 przebiegać będzie przez prywatne gruty. Jakie prawa mają ich mieszkańcy? Odpowiedzi uzyskać będzie można w Mobilnych Punktach Informacyjnych.

Na zdjęciu: Tak wygląda początek każdej inwestycji drogowej.

Fot. Stanisław Gazda

Mieszkańcy gmin przez które przebiegać będzie trasa S-5 będą informowani o procedurach związanych z przejęciem ich gruntów pod inwestycję.

Budowa drogi ekspresowej S-5, to niewątpliwie największa inwestycja drogowa, realizowana na terenie województwa kujawsko- pomorskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy planuje uruchomić w gminach znajdujących się na trasie przebiegu drogi Mobilne Punkty Informacyjne mające na celu zaznajomić mieszkańców gmin z przebiegiem drogi przez ich działki oraz z listą nieruchomości przewidzianych do przejęcia pod przyszłą inwestycję.

Na spotkaniach, w których uczestniczyć będą przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego, przekazywane będą również informacje, dotyczące procedury przejmowania (wywłaszczenia) konkretnych nieruchomości oraz procedury związane z wypłatą odszkodowań

Informacje udostępniane w Mobilnych Punktach Informacyjnych przekazywane będę wyłącznie właścicielom, których dotyczyć będzie procedura przejęcia nieruchomości pod przyszłą inwestycję .

Spotkanie takie odbędzie się 1 sierpnia br. w godzinach od 13.00 do 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Tryszczynie przy ulicy Bydgoskiej 12, w zakresie działek zlokalizowanych w gminie Koronowo, obręb ewidencyjny: Tryszczyn.

Ponadto informacje dotyczące drogi S-5 można uzyskać również w siedzibie GDDKiA w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 6 w każdy czwartek od godziny 9.00 do 11.00.


Powiązane treści