Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 4 • L 2
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
4C
Sr
2C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeBudowa skateparku. Trzy firmy złożyły ofertę w przetargu
Projekt wizualizacji skateparku Nakło _UM Nakło
23.02.2018 | 09:29

Budowa skateparku. Trzy firmy złożyły ofertę w przetargu

Trzy firmy zainteresowane budową obiektu.

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać skatepark w Nakle.

Fot. UM Nakło

Trzy firmy złożyły swoje oferty w postępowaniu przetargowym na budowę skateparku w Nakle nad Notecią. W miniony wtorek otwarto koperty z ofertami.

To jedna z ważniejszych inwestycji w Nakle nad Notecią w tym roku. Skatepark będzie skierowany do młodych ludzi, którzy budowy takiego skateparku domagali się od dłuższego czasu. Co ciekawe, w powiecie są już dwa tego typu obiekty: w Kcyni i Szubinie.

We wtorek oficjalnie otwarto koperty z ofertami od firm, które są zainteresowane budową. I tak swoje oferty złożyły przedsiębiorstwo ALKTRAMPS Tomasz Brzozowski z Trzebini (na sumę 1,732 mln zł), ZINPRO z Jeleniej Góry (kwota 1,587 mln zł) i AB FACTOR Andrzej Borowski z Bydgoszczy (suma 1,622 mln zł). Wszyscy oferenci dają sześcioletnią gwarancję na pracę. W budżecie Nakła na inwestycję zapisane zostało 1,620 mln zł. Miasto otrzymało także blisko 300 tys. zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej’

Powierzchnia skateparku będzie wynosiła 1 150 m kw. Obiekt będzie wykonany w technologii betonowej monolitycznej, wylewanej na mokro. W ramach zadania zostaną przeprowadzone prace ziemne i naziemne, po czym zainstalowane będą następujące elementy: Quarter pipe,  Funbox do skoków duży, Platforma, Jump box, Poręcz spadowa i schody, Bank ramp 90, Grindbox, London Gap, poręcz spadkowa,  Grinbox,  Bank ramp 45,  Wulkan,  Grindbox,  Bowl – 1 kpl. Według wstępnych planów, budowa ma zakończyć się do końca sierpnia.


Podobne wpisy

Powiązane treści