Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa świetlicy wiejskiej w Niemczu. Inwestycja bierze udział w konkursie

Dodano: 08.02.2023 | 11:00

Na zdjęciu: Świetlica w Niemczu została wybudowana w 2019 roku. Jest to najnowszy tego typu obiekt w Gminie Osielsko.

Fot. UG Osielsko

Gmina Osielsko została zgłoszona do konkursu #Inwestycjazperspektywą2023, organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP.

Konkurs ma wyłonić najpotrzebniejsze i najciekawsze inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich. W odniesieniu do Gminy Osielsko zgłoszono inwestycję budowy świetlicy wiejskiej wraz z rekreacyjnym terenem przyrodniczo-edukacyjnym w Niemczu.

–  Konkurs wygrają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zgłaszającego samorządu – informują urzędnicy z Osielska. – Zachęcamy do oddania głosu na Gminę Osielsko, co można zrobić do dnia 10.02.2023 – dodają.

Głosować można za pomocą strony internetowej PAP

Głosowanie TUTAJ

Świetlica w Niemczu została wybudowana w 2019 roku. Jest to najnowszy tego typu obiekt w Gminie Osielsko. Na budowę świetlicy pozyskano środki z „Europejskiego Funduszu Rozwoju Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Kwota dotacji wyniosła ponad 181 tys. zł. Budynek został zlokalizowany w centralnej części miejscowości, przy ul. Henryka Sienkiewicza,  w sąsiedztwie m.in. Szkoły Podstawowej, orlika oraz kościoła. W trakcie budowy świetlicy, tuż obok, rozpoczęto realizację drugiej inwestycji – „Budowa rekreacyjnego terenu przyrodniczo-edukacyjnego z uwzględnieniem placu, ścieżek oraz małej architektury na działce 117/11, 117/13 i 117/23 w Niemczu”. Kompleks rekreacyjny zlokalizowany w Niemczu cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców, jak i innych odwiedzających to miejsce osób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments