Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa szkoły modułowej w Niemczu. Oferty są znowu wyższe niż planowano

Dodano: 13.10.2023 | 08:51

Na zdjęciu: Pierwszy przetarg Gmina Osielsko unieważniła

Fot. Szymon Fiałkowski

Gmina Osielsko ponowiła przetarg na budowę tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu. I tym razem wpłynęły wyższe oferty niż planowano.

Przypomnijmy, że władze Osielska zmagają się z problemem przepełnienia szkoły w Niemczu. Rozwiązaniem ma być budowa nowej szkoły przy ul. Matejki na pograniczu Niemcza i Osielska. Tam jednak przeciągał się projekt, a dodatkowo okazało się, że potrzebna jest jeszcze decyzja środowiskowa. Nie ma także zagwarantowanych środków na ten cel. Dlatego postanowiono wybudować tymczasową szkołę modułową przy istniejącym budynku szkoły w Niemczu.

Gmina ogłosiła przetarg na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Planowano przeznaczyć no to zadanie kwotę 1 mln 670 tys. zł. Wpłynęło pięć ofert. Najtańsza opiewała na kwotę 2 mln 71 tys. zł, zaś najdroższa na 3 mln 813 tys. zł. W dokumentacji czytamy, że najtańsza oferta „nie podlega ocenie”. Kolejna najtańsza propozycja to 2 mln 607 tys. zł. W związku z brakiem możliwości zwiększenia środków przetarg został unieważniony.

Niedawno ogłoszono kolejny przetarg. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia pozostała taka sama – 1 mln 670 tys. zł. Tym razem wpłynęły trzy oferty. Najtańszą ofertę złożyła firma Topatotera z Knurowa – 2 mln 179 tys. zł, zaś najdroższą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hepamos z Proszowic – 3 mln 839 tys. zł. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Teraz przed władzami Osielska czas na podjęcie decyzji czy dołożyć do inwestycji, czy ewentualnie po raz kolejny unieważnić postępowanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments