Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa targowiska w Koronowie. „Co z konsultacjami społecznymi?” – pyta radny

Dodano: 06.02.2024 | 13:02

Na zdjęciu: Gmina ma ambitne plany inwestycyjne związane z tym terenem

Fot. IN

Gmina Koronowo przygotowuje się do budowy targowiska przy ul. Witosa/Wąskotorowej. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej o konsultacje społeczne w tej sprawie dopytywał radny Piotr Mitera.

Według wstępnych założeń pomiędzy istniejącym kortem tenisowym a miasteczkiem komunikacyjnym ma powstać zadaszona hala targowa. W okolicy planowane są także parkingi, tereny zielone i toaleta, a nawet tężnie.

Odbyły się spotkania z handlarzami

Niedawno w mediach społecznościowych burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski informował, że odbyły się konsultacje w sprawie projektu targowiska. W sprawozdaniu burmistrza z działalności międzysesyjnej czytamy: „11 stycznia br. uczestniczyłem w odbywających się w sali konferencyjnej tutejszego Urzędu pierwszych konsultacjach dotyczących budowy nowego targowiska w Koronowie” oraz „20 stycznia br. odbyły się drugie konsultacje dotyczące budowy nowego targowiska w Koronowie, w których również miałem przyjemność uczestniczyć”.

Radny pyta o szczegóły

O szczegóły spotkań pytał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Piotr Mitera. – W sprawozdaniu pisze pan, że 11 i 20 stycznia odbyły się konsultacje w sprawie budowy targowiska miejskiego w Koronowie, czy jakieś wnioski z tych spotkań i pytanie kiedy będą ogłoszone konsultacje społeczne w tym temacie? – pytał radny.

Wnioski zostały wzięte pod uwagę

Burmistrz Patryk Mikołajewski tłumaczył, że jedno ze spotkań odbyło się w ratuszu, a drugie na targowisku. – Uczestnikami konsultacji byli ludzie handlujący na tym targowisku, wykaz tych osób otrzymaliśmy od naszej spółki, która pobiera opłatę targową – mówił burmistrz. – Wszystkie albo 95 proc. ustaleń z wystawcami zostały wprowadzone do projektu. Projektant również był uczestnikiem tych spotkań – dodał gospodarz gminy Koronowo.

Konsultacje, które nimi nie są?

Piotr Mitera dopytywał, czy ogłoszone zostaną konsultacje społeczne, czy projekt będzie realizowany tylko według ustaleń z handlarzami. Konkretnie radnemu chodziło o konsultacje w myśl ustawy w których mogą uczestniczyć mieszkańcy, a nie tylko handlarze. – Jeżeli chodzi o ustawowe konsultacje nie ciąży na mnie taki obowiązek, bo bardzo wydłużyłoby to procedurę budowlaną – przekazał Patryk Mikołajewski. – Tak jak zapowiedziałem wcześniej, po konsultacjach i wprowadzeniu zmian handlujących na targowisku, zostaną koncepcje udostępnione przez nasz profil na Facebooku i stronie internetowej i wówczas jeżeli będą jakieś konstruktywne pomysły od mieszkańców, które można zrealizować na tak ciasnej działce, którą tam dysponujemy zostaną oczywiście wprowadzone – dodał Mikołajewski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
No No
No No
4 miesięcy temu

Dobrze że nowa szefowa z CBA jest z Bydgoszczy .

Haha
Haha
4 miesięcy temu

Może wreszcie będzie porządek bo normalnie przejechać się nie da w dzień targowy.