Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu. Pojawiły się kolejne problemy

Dodano: 07.11.2023 | 11:32

Na zdjęciu: Gmina unieważniła kolejne postępowanie

Fot. IN

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Osielsko radni zdecydowali się dołożyć dodatkowe środki na budowę tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu. Tymczasem gmina unieważniła kolejny przetarg.

Przypomnijmy, że w gminie Osielsko lokalny samorząd zmaga się z problemem dotyczącym przepełnienia szkoły w Niemczu. Rozwiązaniem miała być budowa nowego obiektu zlokalizowanego przy ul. Matejki na pograniczu Niemcza i Osielska. Przeciągnęły się jednak sprawy związane z projektem. Niedawno okazało się, że potrzebna jest jeszcze decyzja środowiskowa. Sporym problemem są także fundusze.

O milion za mało

Dlatego postanowiono przy SP w Niemczu wybudować tymczasową szkołę modułową do czasu wybudowania nowego obiektu przy ul. Matejki. I znowu pojawiły się problemy. Gmina ogłosiła przetarg na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 2 mln 71 tys. zł, zaś najdroższa na 3 mln 813 tys. zł. W dokumentacji czytamy, że najtańsza oferta „nie podlega ocenie”. Kolejna najtańsza propozycja to 2 mln 607 tys. zł. Gmina planowała przeznaczyć no to zadanie kwotę 1 mln 670 tys. zł, czyli o prawie 1 mln zł za mało. Przetarg został zatem unieważniony.

Sprawa wynajęcia obiektu

Gmina ogłosiła kolejny przetarg. Wpłynęły trzy oferty na kwoty: 2 mln 179 tys., 2 mln 917 tys. zł, 3 mln 839 tys. zł. To ponownie za mało niż planowała gmina. W dokumentacji czytamy, że kwota planowana na sfinansowanie zamówienia to 1 mln 670 tys. zł. Poproszono zatem radnych, aby zwiększyć kwotę na ten cel w budżecie. Sprawę omawiano podczas ostatniej sesji Rady Gminy Osielsko, która odbyła się 24 października. Już na wstępie wójt Wojciech Sypniewski przekazał, że analizowano czy w ogóle to się gminie opłaca. Oprócz tego prowadzone były rozmowy w sprawie wynajęcie jednego z obiektów w Niemczu. Nie spełniał on jednak żadnych warunków. Sprawa objęta była tajemnicą handlową. Chodziło o to, aby gmina płaciła co miesiąc dzierżawę, a właściciel dokona adaptacji budynku. Wojciech Sypniewski stwierdził, że kwota dzierżawy byłaby jednak większa niż kwota przeznaczona na moduły.

Przetarg unieważniony

Ostatecznie radni zdecydowali się dołożyć brakującą kwotę do budowy modułów w Niemczu tj. 630 tys. zł (do kwoty 2 mln 300 tys. zł). Tymczasem 6 listopada na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osielsko pojawiła się informacja o unieważnieniu przetargu. W dokumencie czytamy, że oferta za 2 mln 179 tys. zł nie podlega ocenie. Oferta ta została odrzucona. W uzasadnieniu nie ma informacji dlaczego odrzucono ofertę wykonawcy. W związku z brakiem możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia przetarg został unieważniony.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments