Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa ul. Polnej w Żołędowie. Czy w tym miejscu powstanie oczyszczalnia ścieków?

Dodano: 22.01.2023 | 10:36

Na zdjęciu: Wójt dementuje plotki, wedle których budowa ulicy Polnej w Żołędowie wiąże się z planami realizacji oczyszczalni ścieków.

Fot. Pixabay

Niedawno w Żołędowie rozpoczęła się duża inwestycja polegająca na budowie ul. Polnej. Zakres prac jest bardzo duży; pochłonie on prawie 13 milionów złotych.

Co ma zmienić się w tym miejscu? Na odcinku 1,5 km pojawi się nowa nawierzchnia (od strony ul. Jastrzębiej), ciąg pieszo-rowerowy, chodnik, zjazdy i dojścia do posesji, nowe pobocza, przepusty, odwodnienia i oświetlenie (ustawionych zostanie aż 35 latarni). Konieczna będzie też przebudowa sieci energetycznej oraz budowa kanału technologicznego. Wybudowana zostanie też sieć wodociągowa (od miejsca włączenia w istniejącą sieć do ul. Klonowej) i kanalizacyjna.

Koszt zadania to 12,9 miliona złotych; początkowo gmina planowała na to zadanie przeznaczyć niemal 15 milionów złotych. Do postępowania przetargowego przystąpiły cztery firmy. Najwięcej za wykonanie inwestycji zażądała firma Betpol z Bydgoszczy (17 mln 947 tys. zł), a najmniej Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Affabre – również z Bydgoszczy (12 mln 912 tys. zł). Gmina wybrała najtańszą ofertę.

Wśród części mieszkańców pojawiła się opinia, że gmina robi drogę, bo chce w tym miejscu wybudować oczyszczalnie ścieków. – Jest to kompletna bzdura – komentuje sprawę wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski. – Budowa drogi była już zaplanowana dużo wcześniej. Na ten cel pozyskaliśmy duże wsparcie zewnętrzne, z czego bardzo się cieszymy. Co prawda, mamy niedaleko wykupiony sporych obszarów teren, ale nie zapadły jeszcze żadne konkretne decyzje co do lokalizacji nowej oczyszczalni ścieków. Pomijam już fakt związany z uciążliwością tego typu inwestycji – dodaje.

W tegorocznym budżecie gminy Osielsko nie znalazły się żadne zadania związane z budową nowej oczyszczalni. Jak przekazał podczas sesji wójt, nie jest to temat na ten rok, ale na następne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Spór o wycinki drzew w gminie Osielsko. Mieszkańcy piszą skargi, radni dopytują

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

Żeby tylko nie było tak ze wójt okaże się kłamca, dał słowo ze nie powstanie to liczymy na to ze to będzie miejsce relaksu dla mieszkańców gdyby w takim miejscu miała być oczyszczalnia to byłby to debilizm w samym sercu gminy… a przecież są lepsze lokalizacje np. Przy s5

Jerzyk
Jerzyk
1 rok temu

Nie bedzie to pierwsze wprawne minięcie się z prawdą wójta..